امریکا کشور دموکراتیک نیست

© Sputnik / Igor Mikhalev /  مراجعه به بانک تصاویر امریکا
امریکا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان آمریکایی به این نتیجه رسیدند که کشورشان دیگر دموکراتیک نیست

نشریه "اخبار اقتصاد آلمان" می نویسد: طرفداران افراطی ایالات متحده ادعا می کنند, کسانی که سیاست آمریکا را انتقاد می کنند, در حقیقت به "دموکراسی بسیار قدیم و قوی" خیانت نمودند.

زیرا همانا در اختلاف آمریکا و روسیه از "ارزش های غرب" دفاع می شود. روسیه در این هنگام بعنوان "کشور فاشیست" متهم می شود و این امر تحلیل هوشمنداته حقایق را غیر ممکن می سازد.

جدید ترین اثر تحقیقاتی دانشگاه پرینستون نشان می دهد که سیاستمداران آمریکایی برای تامین منافع چه کسانی کار می کنند. مارتین گیلنز و بنجامین پیج مولفان این اثر به این نتیجه  رسیدند که "نخبگان اقتصادی و گروه های سازماندهی شده نماینده منافع اقتصاد بر سیاست دولت آمریکا تاثیر چشمگیری می گذارند". بر عکس گروه های مدافع منافع اکثر آمریکایی ها هیچ تاثیری روی سیاست ایالات متحده نمی گذارند.

"اخبار اقتصاد آلمان" خاطرنشان کرد که این محققان نتایج نظرخواهی های اجتماعی را تحلیل کرده و به این نکته رسیدند که آنها بر سیاست آمریکا هیچ تاثیری نمی گذارند. ولی وضع امور با نظرسنجی های نخبگان چیز دیگری است. معلوم شد که تمایلات آنها در نهایت امر روی سیاست مشخص آن کشور تاثیر می گذارد.

به نوشته مولفان این اثر تحقیقاتی "در ایالات متحده اکثریت حکومت نمی کند، لا اقل نه به این معنی که بین تمایلات اهالی و قانونگذاری رابطه علت و انگیزه وجود دارد".

اگر اکثریت از عقیده ای حمایت می کند که با دیدگاه نخبگان فرق دارد اکثریت شکست می خورد. این در حالیست که  اصل اطاعت از اراده اکثریت در قانون اساسی آمریکا درج شده ولی در عمل از آن پیروی نمی شود.

به عقیده نشریه "اخبار اقتصاد آلمان" محقیقن باید در حکم هشداری برای اروپاییان شود. اغلب مسایل اقتصادی و سیاسی مبرم، کار دست گروه های سیاسی معیینی است که به قشر محدودی از اشخاص ذینفع خدمت می کنند.

خوانندگان این مقاله در اینترنت با نتایج دانشمندان آمریکایی موافقت کرده و تفسیر های خود را نوشتند.

کاربر "توماسکا" نوشت: برای اروپاییان دارای روحیه انتقادی این حقیقت از پیش معلوم بود و حالا دانشگاه آمریکا این را ثابت کرد. فعلاً  اروپایی ها باید دست به اقدام بزنند".

خواننده ای دارای  نام مستعار "دسی" با او موافقت کرده نوشت: افراد جویایی که نه تنها از رسانه های اساسی اطلاع می گیرند, قبلاً بدون محقیقن علمی نیزاز این امر با خبر بودند. شاید این اثر تحقیقاتی به بیداری  کسانی کمک کند که هنوز هم از این جریان بی خبر اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала