مخالفت آشکار شاهزاده طلال با شاه سعودی

© AP Photo / Saudi Press Agencyشاه عربستان
شاه عربستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شاهزاده طلال فرزند هیجدهم ملک عبدالعزیز از همگان خواست تا در مقابل ساختار بیعت با اندیشه و تامل و آرامش با مسائل مبارزه کنند

شاهزاده طلال بن عبدالعزیز برادر ناتنی ملک سلمان و فرزند هیجدهم ملک عبدالعزیز در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: قسمیکه قبلا اعلام کردم حاضر به فرمانبرداری از ملک سلمان شاه جدید عربستان و بیعت با او نیستم زیرا روش های را که او در پیش گرفته مطابق با شرع اسلام و ساختار حاکمیت در عربستان نیست.

به گزارش روز پنجشنبه آژانس خبری العالم، شاهزاده طلال بن عبدالعزیز در صفحه خود در توییتر افزود: تصمیمات فی البداهه اتخاذ شده در پایان دوران پادشاهی ملک عبدالله و آغاز دوران ملک سلمان مرا نگران ساخته است. تصمیمات فوالذکر مقامات رهبری کشور با شرع اسلام و ساختار حاکمیت در عربستان مغایرات دارد.

طلال افزود: من علیرغم مخالفت با موارد توافق به عمل آمده میان فرزندان عبدالعزیز در نشست های مکه، همچنان توافق یاد شده را بهترین گزینه موجود می دانم. در این توافق تصریح شده که در صورت لزوم یک سال قبل از تصویب آن می توان برخی از موادش را تصحیح کرد اما این امر متاسفاته تحقق نیافت.

شاهزاده طلال تاکید کرد: فرمانبرداری از افرادی که برخلاف شرع و قوانین حاکم بر نظام سیاسی کشور در پست های بالا منصوب می شوند، معنی ندارد. می باید یک نشست عمومی شامل فرزندان عبدالعزیز و برخی از نوادگانش که نامشان در شورای بیعت ذکر شده و همچنین برخی از اعضای هیات روحانیون بلندپایه و شماری از اعضای مجلس شورا جهت بررسی مسائل تشکیل شود.

وی اظهار داشت: تنها مطالب درج شده در صفحه شخصی توییترم حایز اعتبار است و مطالبی را که به نقل از اینجانب در سایر رسانه ها و پایگاه های اجتماعی انتشار می یابد، کاملا بی پایه و بی اساس میباشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала