ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تاپ مینجرهای امریکایی "الجزیره" را ترک می کنند

© East News / Polaris Images"الجزیره"
الجزیره - اسپوتنیک افغانستان
به تاریخ 4 ماه می مارسی مک گینیس نائب رئیس کانال تلویزیونی "الجزیره آمریکا" و مسئول روابط اختصاصی استعفا کرد و او سومین تاپ منجر این کانال میباشد که در هفته اخیر از مقام اش استعفا داده است.

جنجال در اوایل هفته گذشته شروع شد هنگامی که کارمند سابق "الجزیره آمریکا" علیه این تلویزیون به محکمه عارض شد و آنرا به تبعیض جنسی، یهودستیزی و آمریکا ستیزی متهم کرد.

روز دوشنبه معلوم شد که خانم مارسی مک گینیس نائب رئیس و مسئول کانال "الجزیره آمریکا" در روابط اختصاصی تصمیم گرفت از کار بر کنار شود. خانم مک گینیس از مارچ سال جاری عهده دار این مقام بود و قبلا در مقام رئیس سرویس خبری "الجزیره آمریکا" کار می کرد و پیش از این در تلویزیون سی بی اس کار نموده بود و سومین تاپ منجر شد که این روزها از "الجزیره آمریکا" رفتند: هفته گذشته خانم داون بریجس رئیس روابط عمومی و خانم دیانا لی مسئول پرسونل، و معاونش خانم دنیس میلز کار خود را ترک کردند.

علت برکناری سرو صدا های هفته گذشته بود. در سه شنبه گذشته ماتیو لوک مسئول منابع مولتی مدیا و آرشیف "الجزیره آمریکا" به محکمه نیویارک از بابت برکناراش شکایت کرد که به نظر او غیر قانونی میباشد. به گفته لوک او را پس از آن اخراج کردند که در ماه فبروری از عثمان محمود یکی از مدیران شکایت کرد که به خود اجازه می داد گفته های توام با ضدیت با یهودی ها و امریکا به زبان بیاورد و در رفتار وی نشانه های تبعیض جنسی دیده می شد. او در چند پروژه به جای زنان مردان را در کار میگرفت و در مکاتبات کامپیوتری برای حضور در مراسم بجای زنان از مردان دعوت می نمود. به گفته لوک, عثمان به او دستور داد که از لیست دعوت نام دو زن را حذف کند و بجای آنها از مردان دعوت نماید. به گفته لوک عثمان همچنین گفت: کسی که از اسرائیل حمایت می کند در دوزخ خواهد سوخت. وی پبشنهاد کرد که بجای اپراتور اسرائیلی یک فلسطینی به کار گرفته شود.

هفته گذشته ایهاب الشهابی مدیر عامل "الجزیره آمریکا" به روزنامه "واشنگتن پست" گفت که این اتهامات دروغ محض است. وی در کنفرانس مطبوعتی اعلام کرد: "ما هیچ گونه رفتار تبعیض آمیز را قبول نداریم و متهم کردن ما به تبعیض جنسی و یهودستیزی و آمریکا ستیزی بی پایه است. "الجزیره آمریکا" مطابق نورم های  اخلاقی و خواست های حرفه ای والا  اقدام می کند". خانم مک گینیس ضمن توضیح علل رفتن خود از الجزیره گفت که موضع وی با موضع مدریت فرق داشت. وی در نامه ای به کارمندان که روزنامه انگلیسی "تامز مالی" آنرا نقل کرده به اعلامیه الشهابی استناد کرده که هفته گذشته گفته بود: "از تمایل هر کسی که از تصامیم یا راستاهای تعیین شده از سوی وی یا مدیریت "شبکه الجزیره" حمایت نمی کند، از رفتن ایشان استقبال می کند. مک گینیس نوشت: من متوجه شدم که در چارراهی قرار گرفتم, به همین علت تصمیم برکناری خود را گرفتم. "الجزیره آمریکا" برکناری خانم مک گینیس را تایید کرد ولی از تفسیر علت آن خودداری نمود.

گفته میشود که شبکه آمریکایی کانال تلویزیونی "الجزیره" قطر در 2013 راه اندازی شد. آنوقت "الحزیره" به مبلغ 500 ملیون دالر شبکه کیبلی "کارنت تی وی" را خریداری کرد که مالک اش آلبرت گور معاون سابق رئیس جمهور آمریکا بود. اکنون این کانال برای 60 میلیون خانه آمریکایی قابل دسترسی است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала