ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مصر و امارات عربی به کناره گیری اسد از قدرت تاکید نمی کنند

امارات متحده عرب و مصر بر خلاف عربستان سعودی، حمایت خود را از راه حل سیاسی برای خاتمه دادن به بحران سوریه بدون درخواست کناره گیری اسد، اعلام کردند.

طبق گزارش شبکه خبری "العالم"، سران مصر و امارات عربی رروز سه شنبه طی دیدار به سرنوشت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، نپرداختند, بلکه برخلاف همپیمان خود به کناره گیری اسد از قدرت را به عنوان شرط راه حل سیاسی تاکید نورزیدند.

در این دیدار شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر در ابوظبی بحران سوریه و راه برون رفت آنرا مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر هماهنگی با قدرتهای جهانی و منطقه ای تضمین امنیت و تمامیت ارضی و استقلال و یکپارچگی سوریه و تحقق یافتن خواسته های مردم این کشور را مورد تاکید قرار دادند.

هر دو جانب بر لزوم تقویت پیوند همکاری و گفت وگو با جامعه بین الملل به منظور یافتن راه حل مشترک برای مسائل و چالشهای منطقه ای و بین المللی تاکید کردند.

درهمین حال شواهد حاکی از آمادگی کویت برای تعامل بیشتر با نظام سوریه است ولی عربستان، قطر و بحرین با نزدیکی کویت با سوریه و روابط مسقط و دمشق به شدت مخالفت می کنند.

روزنامه رأی الیوم روز سه شنبه نوشت: مراکز تصمیم گیری در کویت درپی سفر وزیر خارجه عمان به دمشق برای ازسرگیری روابط مستقیم با سوریه و دیدارش با بشار اسد رئیس جمهوری آن کشور، خود را برای تعامل بیشتر با نظام دمشق آماده می کنند.

یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان بدون هماهنگی با دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس روز گذشته در دمشق با بشار اسد و سایر مقام های آن کشور دیدار و با آنان گفت و گو کرد.

رأی الیوم به نقل از منبعی آگاه بدون ذکر نام وی گزارش داد: گمان میرود که کویت در چند روز آینده اقدامی مشابه عمان را انجام دهد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала