چرا پرواز طیارات روسی به مصر متوقف گردید

© Sputnik / Ekaterina Shtukinaمدودوف
مدودوف - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دمیتری میدویدیف موقعیت مربوط به پرواز طیارات روسی به مصر را تشریح کرد

دمیتری میدویدیف صدراعظم روسیه به مناسبت 25 —مین سال انتشار روزنامه «راسیسکایه گازته» با روزنامه نگاران مصاحبه کرده و موقعیت مربوط به توریستها روسی در مصر را توضیح داد.

وی در پاسخ با سوال در باره فرمان اخیر رئیس جمهور روسیه گفت که از تصمیم مبنی بر ممنوعیت پرواز شرکت های هوانوردی روسیه به مصر حمایت می کند.

مدودف تأکید کرد: «من بر آن هستم که تصمیم گرفته شده در روز جمعه دشوار ولی به‌موقع است».

صدراعظم تصریح کرد که انتقال سیاحین روسی از مصر پس از معتبر شدن فرمان رئیس جمهور به چه ترتیبی تأمین می شود. دمیتری میدیویدیف در این خصوص به روزنامه چنین گفت:

«طیارات ما به پرواز ها به آنجا ادامه می‌دهند منتها آن‌ها مسافران به مصر را نمی رسانند ولی کسانی را که هنوز در مصر استراحت می‌کنند, می‌گیرند و به میهن باز می گردانند. این هواپیما های خاصی می‌باشند، آن‌ها پرواز های منظم یا چارتر را انجام نمی‌دهند ولی دارند ویژه بازگرداندن توریست ها را به میهن باز می گردانند، آن‌ها زیر کنترل ویژه دولت ما قرار داشته و جمهوری عربی مصر در میدان های هوائی خود به آن‌ها سرویس ویژه می دهد».

به گفته میدویدیف، ممنوعیت پرواز ها به مصر برای رشته توریست های روسیه وضع دشواری را بوجود آورد. زیرا مصر معمولاً از محبوب‌ترین کشور ها برای استراحت شهروندان روسیه محسوب می شد. میدویدیف در توضیح بخش حقوقی این قضیه گفت:

«این ممنوعیت واقعاً هم برای صنعت توریزم کشور ما ناگوار است، چون تعهدات مصرنیز طبق قرارداد ممکن نیست اجرایی شوند. از نقطه نظر حقوقی این چنان موقعیتی می‌باشند که بر اثر آن به دنبال فرمان صادر شده از سوی دولت اجرا کردن قرارداد ها غیر ممکن می شود.

در این صورت شرکت سیاحین که در قبال شهروند مسئولیت دارد باید پول را که شهروند مطابق قرارداد به آنها پرداخته اند، بازپرداخت کند.

میدویدیف اعلام کرد که دولت مجبور است وارد این قضیه شده و با استفاده از وجوه موجود در صندوق ویژه به صنعت توریزم کمک کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала