نمایش سلاح سری روسیه در تلویزیون

© Sputnik / Alexei Nikolskiy /  مراجعه به بانک تصاویر پسکوف: ماموریت نیروی هوایی روسیه در سوریه مبارزه با تروریسم است
پسکوف: ماموریت نیروی هوایی روسیه در سوریه مبارزه با تروریسم است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
تصاویری از طرح سیستم «استاتوس - 6» و مدت زمان عملی ساختن آن در کادر دوربین افتاده است

دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری سه شنبه شب در یک کنفرانس آنلاین به روزنامه نگاران گفت که کانال اول و شبکه ان تی وی در روز 9 نوامبر برنامه ای نشان دادند که در آن طرح محرمانه و زمان اجرای طرح چندمنظوره اقیانوسی تحت عنوان «استاتوس — 6» کاملا مشهود است.

وی در ادامه گفت که واقعا برخی از اطلاعات محرمانه در کادرهای کمره های رسانه ضبط شده است، به همین خاطر پیامدهای ناشی از آن را رفع کرده اند. پسکوف می گوید که فعلا مجازات این تخلف تعیین نشده، اما کرملین اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تکرار این قبیل حوادث اتخاذ خواهد کرد.

روز نهم نوامبر، در گزارش تلویزیونی کانال ان تی وی و کانال یک روسیه برنامه توسعه صنعت نظامی روسیه با حضور رئیس جمهور پوتین را پخش کردند. در حین گزارش، تصاویری از طرح سیستم «استاتوس — 6» و مدت زمان عملی ساختن آن در کادر کمره ها افتاده است. تصویر کنسرسیوم «روبین» قابل مشاهده است. این سیستم برای «منهدم ساختن اهداف مهم اقتصادی دشمن در مناطق ساحلی و وارد آوردن صدمات تضمین شده از طریق ایجاد منطقه آلوده به مواد رادیو اکتیو و نامناسب برای ایجاد پایگاه های نظامی، کشاورزی — اقتصادی و دیگر فعالیت ها در طولانی مدت» طراحی شده است.

«روبین» شرکت طراحی کننده قایق های تحت البحری مجهز به راکت های بالستیک و بالدار است. به گفته منابع آگاه، در حال حاضر چندین کشتی های اتمی با اهداف استراتژیک نسل چهارم پروژه 955 طراحی می شوند که محور قوای بحری اتمی استراتژیک روسیه در قرن 21 را تشکیل خواهند داد.

این طرح در واقع ایجاد دستگاه های تحت البحری بدون سرنشین با سرگلوله های اتمی است که به راحتی تمام بخش ساحلی ایالات متحده را نابود می کند. به گفته یک منبع نزدیک به دستگاه دفاعی روسیه، طرح مذکور شبیه به سلاح های دهه 60 است که آندره ساخاروف آکادمیسین روس مطرح کرد. طبق این طرح، می توان یک تحت البحری نه چندان بزرگ را تبدیل به اژدر قابل کنترل با سرگلوله هسته ای به قدرت 100 مگاهرتز کرد. در محافل نظامی — صنعتی نام آن را اژدر ساخاروف گذاشته اند.

این تحت البحری هنوز ساخته نشده، بلکه طرحی برای آینده است. اگر با دقت به اسلایدها نگاه کنیم، زمان اجرای پروژه را تا سال 2025 تعیین کرده اند.

در اسلایدها همچنین حامل های احتمالی این تحت البحری از نوع «بلگورود» و «خاباروفسک» نوشته شده اند. حامل بلگورود یک تحت البحری اتمی با اهداف ویژه است و خاباروفسک یک تحت البحری عظیم در حال ساخت با اهداف ویژه است.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала