شاهد جرم به خیانت متهم شد

© AP Photo / Ng Han Guanداعش در عراق و سوریه سلاح کیمیایی استفاده می کند
داعش در عراق و سوریه سلاح کیمیایی استفاده می کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سیاستمدار ترکی پس از مصاحبه با "راشا تودی" به جرم خیانت به وطن متهم شد

سارنوالی ترکیه علیه ارن اردم، نماینده پارلمان از طرف حزب جمهوری خواه خلق را به جرم خیانت به وطن متهم کرده و علیه وی تحریک دعوی گردید که فردا نمایندگان پارلمان ترکیه درباره سلب از مصونیت وی رای گیری خواهند کرد.

به گزارش نشریه صباح، دادستانی آنکسارنوای انقره پس از مصاحبه ارن اردم ، نماینده پارلمان این کشور با شبکه تلویزیونی "راشا تودی" که در آن گفت داعشی ها در سال 2013 مقدار زیادی گاز سارین از ترکیه دریافت کرده اند، تحقیقات در رابطه با وی را آغاز کرده است. به گفته سیاستمدارترک، از این گاز سمی در حملات کیمیایی به دمشق که صدها قربانی داشته، استفاده شده است.

یاداور می شود ارن اردم روز ده دسامبر شواهد و مدارک حاکی از ارسال گاز سارین از ترکیه به سوریه را به پارلمان ترکیه ارائه داد. به گفته این سیاستمدار در سال 2013 سارنوالی شهر آدنا ترکیه علیه ده نفر به اتهام ارسال گاز سارین به سوریه تحریک دعوی کرد، اما یک هفته بعد این متهمین را با وجود شواهد و مدارک جرمی ار توقیف خانه رها  شدند.
نماینده پارلمان ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "راشا تودی" اظهار داشت هم در ترکیه و هم در غرب می دانند که چه کسانی در رأس حملات کیمیایی در سوریه در سال 2013 قرار دارند اما بطور بی اساس دولت بشار اسد را به این کار متهم می کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала