ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

قیمت نفت برنت به کمترین رقم در 11 سال گذشته رسید

کاهش قمیت نفت در روزهای اخیر همچنان ادامه دارد و پس از هشدار آژانس بین المللی انرژی مبنی بر وخیم تر شدن عرضه مازاد جهانی نفت به پایین ترین سطح 11 سال اخیر نزدیک است.

روز دوشنبه قیمت نفت مارک "برنت" به کمترین رقم از ماه جون سال 2014 رسیده و هر بیلر نفت آن به کمتر از 36،2 دالر رسید. قیمت نفت برنت حدود 1،21 فیصد- تا 36،21 دالر در بدل هر بیرل رسیده است. پیش از این، قیمت نفت برنت تا این حدود سقوط نکرده و در ماه جولای 2004 هر بیرل نفت آن به 36،18 به فروش رسید. قیمت هر بیرل نفت مارک "WTI " حدود 0،98 فیصد کاهش یافته و به 35، 7 دالر رسید.
فشار بر بازار جهانی نفت از زمان نشست اوپک در تاریخ چهارم دسامبر همچنان ادامه دارد. این سازمان حمایت از قیمت ها را نادیده گرفته و بر میزان تولید نفت — 30 میلیون بیرل در روز تاکید می کند.
طوریکه انتظار می رود، هشدار های آژانس بین المللی انرژی در مورد وخیم تر شدن عرضه مازاد جهانی نفت، تقاضای نفت در سال 2015 با 1،8 فیصد افزایش یافته و در سال 2016 این تقاضا به 1،2 میلیون بیرل برسد. این آژانس در گزارش خود اشاره می کند، ممکن است اوضاع بازار جهانی نفت تا پایان سال 2016 همچنان ثابت بماند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала