یمنی ها آمادگی جنگ طویل المدت با سعودی ها را دارند

Telegram
نماینده اردوی یمن: ما آماده مبارزه طولانی با ائتلاف هستیم

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی تلفات زیادی داشته و صدها نفر جان خود را از دست داده اند.

شرف قلیب لقمان نماینده رسمی اردوی یمن طی مصاحبه ی با خبرنگار ریانوستی در قاهره راجع به چگونگی درگیری ها در شهر سینای پایتخت یمن گفت:عملیات نظامی که نیروهای ائتلافی دول عربی به رهبری عربستان سعودی در این کشور پیش می برند، نزدیک به ده ماه طول کشیده است. دستاورد این ائتلاف سرنگونی حکومت غصب شده در سینای توسط جنبش شیعه مذهب انصارالله و بازگرداندن عبدالرب منصور هادی رییس جمهور برکنار شده یمن بود. جنبش شیعی انصارالله با نیروهای اردو کشور تقابل سختی داشتند.

وی می گوید: «حالا نمی توانم اعداد و ارقام دقیقی را بگویم، اما ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی تلفات زیادی داشته و صدها نفر جان خود را از دست داده اند. با این حال مساله اینجاست که آنها تلفات خود را پنهان می کنند. من می خواهم بگویم که در بین خود سعودی ها و اماراتی ها قربانی زیاد نبوده، زیرا آنها در درگیری از اجیران مسلح خود استفاده می کنند، آنها نشان داده اند که خودشان قادر به جنگیدن نیستند. آنها برای مقابله از مردم فقیر کشورهای مختلف استفاده می کنند. اجیران از سومالی و سودان هستند. البته از اهالی اروپا و امریکا و کلمبیا و سازمان بلک واتر نیز در بین آنها هستند. گروهان آنها به 400 نفر می رسد».

اردوی یمن از چه کسانی تشکیل شده و ستون فقرات آن از چه تشکیل شده است؟. کمیته های مردمی جنبش شیعی هوثیتی ها انصار الله است یا سربازان ارتش که می گویند به رئیس جمهور سابق علی عبدالصالح وفادار مانده اند؟

جنرال شرف می گوید: «علی عبدالصالح دوره ای طولانی رئیس جمهور و قوماندان عمومی قوا بود. ارتش را او تشکیل داد. اما امروز نیروهای مسلح تحت امر او نیستند. سال 2011 در ارتش شکاف افتاد و عملا گروهان تجهیزات زرهی به فرماندهی علی محسن الاحمر از ارتش جدا شد. آنها پیرو ایدئولوژی اخوان المسلمین بودند. آنها امروز در جبهه مزدوران و عربستان سعودی می جنگند، البته نه همه آنها. سایر بخش ها به کشور خود وفادار هستند. ارتش به این صورت است. کمیته های مردمی از پسران یمن تشکیل شده است. شما می دانید که هر شهروند یمن یک مبارز است و همه آنها سلاح دارند و آماده مبارزه اند. کمیته های مردمی فقط هوثیتی ها نیستند، اگرچه هوثیتی ها بخشی از مردم یمن هستند. حال همه میهن پرستانان یمن به کمیته های مردمی پیوسته اند و شانه به شانه با ارتش علیه مهاجمین می جنگند».

به فته شرف قلیب لقمان در ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، علاوه بر کشورهای نامبرده، نیروهای هوایی امریکا، بریتانیا، فرانسه و اسراییل نیز حضور دارند. آنها پس از شکست پیلوتان سعودی کارها را به عهده گرفتند.

ارتش یمن از ابتدای جنگ ده ها تانک و صدها ماشین زرهی را نابود کرده و بخشی از آنها را به غنیمت گرفته است. امروز از این غنایم استفاده می کند. لقمان می گوید: ما ده ها هلیکوپتر آپاچ و سه طیاره اف 16 و چندین هلیکوپتر را منهدم کردیم. وی در ادامه توضیح می دهد: «استراتژی امروز ما بر مبنای آمادگی برای جنگ است که می تواند سال ها ادامه پیدا کند. ما روی مقاومت طولانی مدت حساب کرده ایم و آماده هستیم». 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала