ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وال ستریت ژورنال: سی ای ای آماده است جنگجویان را در سوریه توسط راکت های دافع هوا تجهیز کند

طبق معلومات منابع روزنامه The Wall Street Journal امریکا، سیا و شرکای تحت کنترول آن پلان عملکرد در صورت برهم خوردن آتش بس در سوریه آماده ساخته اند.

طبق معلومات ماموران، امریکا در صورت شکست پلان حل صلح آمیز آماده است به اپوزیسیون تسلیحات قوی تر ارسال کند.
روزنامه خبر داد:"آمادگی «پلان ب» در اختیار قراردادن سلاح به اپوزیسیون سوریه پیشبینی میکند که به آنها امکان وارآوردن ضربات مستقیم بر نیروی هوایی حکومتی و مواضع توپخانه فراهم سازد".
ولی قصر سفید باید هنوز فهرست تسلیحات را تائید کند که به اپوزیسیون به اصطلاح «میانه رو» در صورت دور نو منازعه ارسال خواهد کرد. فعلاً به وسایل صلح آمیر حل منازعه توجه مبذول خواهد گردید.
طوریکه روزنامه مینویسد، یکی از علل این کار آرزومندی بازداشتن برخی از شرکای نزدیک امریکا در ایتلاف از خواست « گرفتن کار به دست خود» می باشد.
روزنامه افزود:"مقامات امریکا به همکاران روسی خود که از اسد توسط نیروی هوایی خود حمایت میکنند، پیام ارسال داشته که ماهیت آن اینست که اپوزیسیون میانه رو قصد ترک کردن صحنه نبرد ندارد و بازگشت به مبارزه تمام عیار در نتیجه جان پیلوتان روسیه را با خطر مواجه خواهد ساخت".
به این ترتیب، وظیفه اولویتی کنترول بر ارسال مجتمع های راکت های سرشانه یی مدافعه هوایی به سوریه شمرده میشود. افتادن آنها به دست جنگجویان میتوانند نه تنها امنیت نیروی هوایی روسیه، بلکه امریکا را نیز با تهدید مواجه سازد. این کار سیا را به تامل بر ارسال دستگاه های کمتر متحرک مدافعه هوایی دوران شوروی مجبور می سازد، اگرچه آنها در برابر ضربات متقابل هوایی هرچه بیشتر آسیب پذیر خواهند بود.
به این ترتیب، به عقیده روزنامه، الترناتیف آتش بس فقط دور هرچه بیشتر خونین جنگ خواهد بود.
میخواهیم یاداوری نمائیم که رژیم آتش بس در سوریه از تاریخ 27 فبروری به مرحله اجرا گذشته شده است. آتش بس سازمان های تروریستی ممنوع در روسیه و یک عده کشورهای دیگر، مانند «دولت اسلامی»، «جبهات النصره» و تشکیلات دیگر را که شورای امنیت سازمان ملل متحد به مثابه سازمان های تروریستی شناخته، در بر نمی گیرد.
قبلاً امریکا این امر را مجاز میدانست که در صورت شکست پلان صلح آمیز، وریانت دیگر نیز بررسی شده میتواند، ولی تدقیق نه ساخت که این وریانت چه پیشبینی میکند.
مسکو چنین اعلامیه ها را «غیرراستین و بازی غیر صادقانه» خوانده که متوجه برهم زدن پروسه صلح می باشند. در وزارت خارجه روسیه اعلام داشتند که در باره هیچگونه «پلان ب» در باره سوریه صحبت در میان بوده نمی تواند. ستیفان دی میستورا نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد به نوبه خود اعلام داشت که الترناتیف پلان برای سوریه وجود ندارد و افزود که در صورت برهم خوردن آتش بس میتواند تجدید فعالیت های جنگی در سوریه صورت گیرد.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала