ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نابودی خلافت ترور را متوقف نمی کند

حملات تروریستی که تا امروز شاهد آن بوده ایم، تنها بخشی از اقدامات و برنامه های این گروه هاست.

اروپا، روسیه و امریکا در آینده از خطرات آخرین تروریست های انتحاری داعش و حتی شبه نظامیان گروه خطرناک القاعده یا هر سازمان تروریستی دیگر در امان نیستند.

بشریت در طول اعصار متوالی با انزوای فرهنگ مسیحیت و اسلام توسعه یافت و تنها جنگ و اسارت و فتح سرزمین های سایر اقوام در سیستم باثبات جوامع مستقل تنوع فرهنگی به وجود آورد. اما در دوره ما، طی تنها چند دهه تمام موانع گذشته نابود شده و ترکیب اقوام در حجم انبوه صورت می گیرد. در عین حال اجتناب و رهایی از درگیری ها به این سادگی امکان ندارد. تغییرات جهانی منجر به مهاجرت وسیع مردم شده و برطرف ساختن پیامدهای حاصل از آن بر عهده نیروهای پولیس و برقراری امنیت گذاشته شده است. استفاده از زور و خشونت در این رابطه منجر به بروز نفرت و مقاومت و مقابله می شود.

در مرحله اول نباید فراموش کرد که کار نیروهای ضدجاسوسی و ضدتروریستی امریکا، کانادا و کشورهای اتحادیه اروپا موثر بوده و تا امروز جلوی بخش زیادی از تهدیدات را گرفته اند. حملات تروریستی که تا امروز شاهد آن بوده ایم، تنها بخشی از اقدامات و برنامه های این گروه ها است. با وجود تمایل به کسب نتایج بهتر و توازن بهتر نیرو، تمام انفجارها و حملات تروریستی را نمی توان خنثی کرد. تامین امنیت کامل برای هر قطار، رستورانت و مغازه ها امکان پذیر نیست.

اشتباه مامورین امنیتی قطر

سیاستمداران و دولت یکی پس از دیگری شرایط خطرناک را بوجود می آورند و علیرغم تلاش های مامورین امنیتی و تجهیزات کامل آنها و همچنین برخورداری از حمایت مالی دست و دل بازانه، در یک لحظه ممکن است که کنترل شرایط از دست آنان خارج شود.

مقامات قطر که از پول کافی و صدها نیروی اموزش دیده توسط نیروهای ویژه عربستان سعودی تحت عنوان ابراهیم ایوب ابراهیم علی البردی برخوردارند، برای سازماندهی مبارزه با نیروهای بشار اسد حتی فکر این را هم نمی کردند که راه خروج از بن بست را پیدا نکنند. در مسیر راه این گروه شرایط بهتری را پیدا کردند؛ سه بانک عراق را غارت کرده و شهر موصل را به اشغال درآوردند. این افراد خود را خلیفه نامیدند و حال پالمیرا با این گروه و پیروان آنها در حال مبارزه است؛ پول هنگفت و نیروی زیاد برای نابودی خلافت «دولت اسلامی» مصرف می شود. در تمام این مدت مبارزه، از جایی پول و سلاح به دست نیروهای مدعی خلافت می رسد و اخباری راجع به خطرناک بودن آنها و اجتناب از نابودی این گروه منتشر می شود.

داعش عمر زیادی ندارد. سرنوشت داعش حتی با وجود اختلاف نظرهای عمده بین قدرتهای بزرگ رقم خورده است. اما مبارزین داعش می توانند طی دو تا سه سال آینده انفجارات در نقاط مختلف ترتیب و یا برای گرفتن انتقام حملاتی را سازماندهی کنند. به هر صورت نباید تصور کرد که با شکست داعش صلح و آرامش در همه جا برقرار شده و اروپاییان صلح طلب می توانند نفسی به آسودگی بکشند.

تروریزم به هر صورت رشد صعودی دارد و اگر نتوانیم با ظهور سازمان هایی که تحت پرچم یا شعارهای داعش و القاعده سربیرون می آورند، مبارزه کنیم، سازمان هایی قوی تر، فعال تر و کم سر و صداتر جای آنها را خواهند گرفت.

کار موثر نیروهای امنیتی باعث می شود که خطرناک ترین انشعاب های سازمان های تروریستی به اعماق زمین رفته و با پوشش غیر قابل تشخیص وارد عمل شوند. با رفتن داعش، این گروه ها سر بیرون می آورند.

دفاع از اسلام در مقابل کافران

با وجود اینکه مهاجرین مسلمان حملات مستقیم انجام نمی دهند، هر انفجار به دشمنی با امت اسلامی می انجامد و سلب اعتماد اطرافیان از مسلمانان را در قبال دارد.

برخی از مسلمانان نمی توانند با فرهنگ غرب سازش کنند و افرادی که تفکرات افراطی دارند، کمربند انتهاری به تن کرده و به زعم خود از اسلام در مقابل کافران دفاع می کنند. بی اثر بودن این راه را برای شاکگردان مکاتب ابتدایی می توان توضیح داد، اما برای جوانان مشکل است.

روز به روز شیوع تفکرات افراطی بیشتر می شود. هر مشکلی در روابط بین امت اسلامی و مردم محلی به درجه ای می رسد که شخص افراطی حاضر به کشتن خود برای دفاع از اعتقاداتش می شود.

لازم نیست که اروپائیان نگران نفوذ تروریست ها با سیل وسیع مهاجران باشند، زیرا تروریست های کمتر از این راه وارد می شوند. عامل اصلی در تامین آتی امنیت نفوذ تروریست ها نیست، بلکه تبدیل شدن این مهاجران به تروریست است. اگر شرایط برای همگرایی و سازش مهاجران با جامعه غرب فراهم نباشد، احتمال وقوع این خطر زیاد می شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала