ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پاکستان آمادگی جنگ با افغانستان را میگرد

پاکستان:پاسخ حملات احتمالی افغانستان در مرز «تورخم» را خواهیم داد

مشاور امور خارجه پاکستان اعلام کرد که ما همچنان به ساخت تاسیسات در مرز «تورخم» ادامه می دهیم و در صورت حمله از سوی افغانستان به طور قطع پاسخ خواهیم داد.

آژانس مهر: به نقل از «روزنامه پاکستان» حبر داده است که «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجه پاکستان طی اظهاراتی اعلام کرد که درصورت حمله درمرز تورخم ما نیز به طور قطع جواب این حمله را خواهیم داد. چرا که پوسته ورودی جدید و تاسیسات در مرز تورخم نه خلاف توافق نامه های بین افغانستان و پاکستان است و نه هیچ قانون بین المللی را نقض می کند.

وی در ادامه گفت: تا زمانی که اداره درست در مرز تورخم برقرار نباشد، نمی توان اقدامات تروریستی و خرابکارانه و قاچاق را که در این مرز صورت می گیرد، کنترل کرد.

وی افزود: رفت و آمد در این مرز ها باید با کنترل و بر اساس قوانین و مقررات صورت بگیرد چرا که روزانه بیش از ۵۰ هزار نفر بدون هیچ کنترولی در این مرزها عبور و مرور می کنند که این خود می تواند سر منشا بسیاری از مشکلات باشد.

وی همچنین گفت: افغانستان خواستار توقف اعمار پوسته ورودی جدید در مرز تورخم است در حالی که پاکستان این ورودی را در داخل محدوده خود می‌سازد و آن را بازگشایی خواهد کرد.

عزیز تصریح کرد که اسلام‌آباد در سال ۲۰۱۴ میلادی، دولت کابل را از ساخت تاسیسات در مرز تورخم آگاه کرده بود اما هیچ پاسخ جدی دریافت نکرد.

این درحالی است که پاکستان ملاحظات کابل را در این پروژه نیز در نظر گرفته بود.

مشاور نخست وزیر پاکستان تصریح کرد که اسلام‌آباد یک ماه قبل به کابل گفته بود که ورود و خروج بدون اسناد سفری از اول جون سال جاری ممنوع خواهد شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала