طالبان نقاش ها را به اعدام محکوم کرد

© AP Photo / Allauddin KhanАфганский талиб с оружием
Афганский талиб с оружием - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نقاشان جوان که چهره های رئیس جمهور غنی و نخست وزیر هند را نقاشی کرده بودند، از سوی طالبان به اعدام محکوم شدند.

این دو جوان که ساکن ولسوالی"چشت شریف" در ولایت"هرات" هستند این تصاویر را کشیده و قصد داشتند تا در مراسم افتتاح بند سلما، هنرشان را به مقام های بلندپایه ی دو کشور اهدا کنند.
به تازگی "ملاعبدالرحمان مالدار" یک تن از فرماندهان طالبان در ولسوالی"چشت شریف" با پدر این دو جوان تماس گرفته و آنان را تهدید به قتل کرده است.
به گزارش آوا، امیر محمد پدر این دو جوان گفته است، که  فرمانده طالبان با وی تماس گرفته و او را بت پرست خوانده و گفته است که این کار تو خلاف شریعت اسلام می باشد

وی گفت ، ملا عبدالرحمان یک تن از فرماندهان طالبان به او در این تماس تیلفونی گفته است که او و فرزندانش به خاطر کشیدن چهره ملحدین محکوم به اعدام شده اند و کشته خواهند شد.
این معلم در چشت شریف گفت که تنها هدف فرزندانش از رسم این تصاویر، نشان دادن قدرشناسی مردم افغانستان به هندی‌ها بوده است.
او از کم توجهی رئیس جمهور گلایه کرد و افزود که تاکنون رئیس جمهور به این مساله هیچ توجهی نکرده و حالا جان فرزندان وی در خطر است و از مقام‌ها می خواهد تا این خطر را دفع کنند.
قادر سروری فرمانده‌ی پولیس چشت در هرات می‌گوید که پس از اطلاع یافتن از این قضیه، تدابیر امنیتی مطلوبی در منطقه‌ی اسکان این خانواده روی دست گرفته شده است.
وی افزود که نیروهای امنیتی اجازه نخواهند داد تا این ادعای طالبان محقق شود.
در همین حال شاه حسین مرتضوی از سخنگویان ارگ ریاست جمهوری گفت، که قرار است تا برای دریافت این تابلو مراسمی در وقت مناسب و با حضور رسانه ها برگزار شود.
وی توضیح بیشتری در این زمینه نداد.
با تمام این وجود ملا عبدالرحمان مالدار از جمله افراد خطرناک طالبان در هرات است که در ولسوالی‌های "چشت" هرات و "شهرک" غور حضور دارد.
این فرد حدود پنج سال پیش به همراه تعدادی از نیروهای وفادارش به برنامه صلح دولت افغانستان پیوست که دیری نگذشت دوباره به فعالیت سابق خود برگشت و با طالبان همسو شد.
بنا بر گفته‌های مقام‌های دولتی، این فرد در یک سال گذشته حدود هشتاد تن از نیروهای امنیتی هرات را به شهادت رسانده است.
گفته می شود که مسئولان امنیتی در هرات این دو جوان را با چرخبال به شهر هرات منتقل کره اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала