دیدار هیت اروپا با بشار اسد

© Photo / press office of president of Syriaبشار اسد
بشار اسد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بشار اسد رئیس جمهور سوریه با هیئت ی از پارلمان اروپا به ریاست « خافيير كوسو» معاون رئیس کمیته امور خارجه این پارلمان دیدار کرد.

طی این دیدار اوضاع در سوریه و جنگ تکفیری که ملت سوریه با آن مواجه است و پیامداد های گسترش تروریزم که تعدادی از مناطق در جهان را هدف قرار داد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بشار اسد در دیدار تاکید کرد که با توجه به موقعیت جغرافیایی و فرهنگی منطقه طبیعی است که تحولات سوریه و منطقه روی اروپا تاثیر بگذارد.

دکتر بشار اسد اشاره کرد: تروریزم، تندروی و امواج‌ مهاجرتی که اروپا با آن روبرو است به دلیل سیاستی است که برخی از رهبران غرب آن را اتخاذ کرده‌اند و این سیاست‌ها با منافع ملت‌های آنها نمیباشد؛ به ویژه اینکه این رهبران از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کنند و برای آنها پوشش سیاسی ایجاد می‌نمایند.

رئیس جمهور سوریه با اشاره به نقش نمایندگان پارلمان اروپا در تصحیح سیاست‌های غلط برخی از حکومت‌های خود تاکید کرد: این سیاست های اشتباه باعث شده است تا پدیده تروریزم انتشار یابد و اوضاع معیشتی سوری ها در نتیجه محاصره اقتصادی که به آنها تحمیل کرده‌اند رو به فرو پاشی برود. تمام اینها باعث شد تا بسیاری از مردم سوریه کشور خود را ترک کنند و به دیگر کشورها پناه بیاورند.

از سوی دیگر اعضای هیئت پارلمان اروپایی تاکید کردند: سفر به سوریه و مشاهده دردهای ملت از جنایت‌های تروریزم می تواند آنها را برای تصحیح سیاست دولت های اروپایی و فشار برای برداشتن تحریم‌های ظالمانه علیه ملت سوریه یاری کند.

اعضای هیئت اروپایی همچنین بر ضرورت حفظ حاکمیت ملی سوریه و عدم تعرض به آن تاکید کردند و افزودند: تنها سوری‌ها میتوانند بدون دخالت خارجی ها باید سرنوشت آینده کشور خود را تعیین کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала