ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

توطئه عربستان علیه ایران

© Sputnik / Boris Babanov / ورود به گالری تصاویرعربستان
عربستان - اسپوتنیک افغانستان
شاهزاده ترکی الفیصل از توطئه جدید کشورش علیه جمهوری اسلامی ایران پرده برداشت.

به نقل از شبکه العالم: روزنامه رأی الیوم روز دوشنبه در یادداشتی با اشاره به سخنرانی "ترکی الفیصل" رئیس سابق سازمان اطلاعات سعودی در جمع منافقین در پاریس و اعلام حمایت نامحدود از آنان، تأکید کرد که عربستان خود را برای گشودن جبهه جدیدی جهت براندازی نظام ایران آماده می‌کند.

شاهزاده جنجالی سعودی که وزیر امورخارجۀ واقعی عربستان سعودی مسؤول مأموریت‌های دشوار در این کشور به شمار می‌آید. یکی از بارزترین مأموریت‌های او تماس و ملاقات با مسؤولین رژیم صهیونیستی و گشودن کانال‌های ارتباطی محرمانه و علنی با آن‌ها است.

الفیصل با شرکت در نشست گروه مسلح منافقین که تانک و سلاح های جدید در اختیار دارد، و تأکید بر این ادعا که این گروه در رسیدن به اهداف خود موفق خواهد شد، حوزۀ فعالیتهای خود را از طریق برعهده گرفتن پرونده این گروه و حمایت مالی و نظامی از آن در آینده نزدیک، گسترش داد.

مسؤولین سعودی در مواضع علنی خود مدعی هستند که فعالیتهای ترکی الفیصل و تماس های او با رژیم اسرائیل ارتباطی با آنان ندارد، ولی افراد اندکی هستند که این ادعا را باور می کنند؛ زیرا این شاهزاده طی 10 سال مهمترین پست‌ها را در وزارت امورخارجه سعودی برعهده داشت و پس از آن رئیس سازمان اطلاعات این کشور شد، به همین دلیل امکان ندارد که او فردی عادی باشد، و ممکن نیست که بدون مجوز خاندان حاکم و یا شخص پادشاه برای انجام این مأموریتها، تعیین شود.

در آغاز عملیات "طوفان قاطعیت" سعودی (تجاوز نظامی به یمن) کارشناسان و مسؤولین سعودی و دیگر کشورهای عربی منطقه خلیج فارس از طریق برنامه‌های تلویزیونی به شدت از این اقدام "سلمان" (پادشاه) حمایت کرده و آن را انتقال به مرحله‌ای جدید و متفاوت و مقابله نظامی با ایران دانستند، بعضی از آنان هم تهدید کردند که به هدف ضربه زدن به ثبات و امنیت ایران از اقلیت‌ها و قومیت‌ها حمایت‌های تسلیحاتی و مالی به عمل خواهند آورد.

اما پس از گذشت یک سال و شکست عملیات طوفان قاطعیت، سعودی ها از این مواضع خود عقب نشینی کرده و برای مدتی تقریبا اثری از آن باقی نماند؛ اما اکنون نمی‌دانیم چرا دوباره این مواضع احیا شده و مسؤولین سعودی به این حد و سطح از تهدیدات ضد ایران روی آورده‌اند، و به صورت علنی و آشکار به حمایت و پشتیبانی از گروه مسلح منافقین می پردازند؟

رأی الیوم در پایان با مطرح کردن این سؤال که "نمی‌دانیم آیا مسؤولین سعودی قبل از دست زدن به این کار به صورت جدی همه محاسبات لازم را انجام داده‌اند یا خیر، و آیا همه احتمالات و واکنشهای قابل پیش بینی را بررسی کرده‌اند"، خاطرنشان کرد که گشودن این جبهه جدید از نظر علوم سیاسی و نظامی، اقدامی عاقلانه به شمار نمی‌آید.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала