مصر و امارات در کودتای ترکیه دست دارند

© REUTERS / Ibraheem Abu MustafaПалестинцы в секторе Газа с плакатами в поддержку Эрдогана после ночной попытки государственного переворота в Турции
Палестинцы в секторе Газа с плакатами в поддержку Эрдогана после ночной попытки государственного переворота в Турции - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ترکیه کاملا مطمئن است برخی از کشورهای عرب بخصوص امارات و مصر در کودتای نافرجام نظامی دست دارند

رسانه های حامی اردوغان از دو کشور عربی و یک شخصیت امنیتی فلسطینی به عنوان حامیان اصلی کودتای نظامی در ترکیه یاد کرده اند.

العالم: پایگاه "وطن"، از رسانه های نزدیک به جریان اخوان المسلمین،  به نقل از یک منبع اطلاعاتی عرب نوشت که ترکیه کاملا مطمئن است برخی از کشورهای عرب در کودتای نافرجام نظامی علیه رییس جمهور این کشور، رجب طیب اردوغان، دخالت داشته اند که کشورهای امارات و مصر در راس آنها قرار دارند.

این منبع اطلاعاتی افزود: "انقره معتقد است که امارات و مصر از سرسخت ترین دشمنان جماعت اخوان المسلمین در جهان عرب هستند و سعی دارند نظام رجب طیب اردوغان را به شکست بکشانند".

او تاکید کرد: "سفارت های ترکیه و دستگاه های اطلاعات سعی دارند شواهد و مدارکی بر مشارکت این کشورها در کودتای نافرجام جمع آوری کنند".

منبع یاد شده گفت: "ترکیه هم اکنون در حال تحقیق در خصوص اطلاعات انتشار یافته در ارتباط با سفر فتح الله گولن، مبلغ ترکیه ای و دشمن سرسخت اردوغان، به کشور امارات در هفته گذشته است که گفته می شود به منظور هماهنگی نهایی کودتا انجام شده است.

وی، همچنین، گفت: "ترکیه در حال تحقیق در مورد نقش محمد دحلان، از رهبران فلسطینی جدا شده از جنبش فتح، است که هم اکنون به عنوان مشاور امنیتی محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی، مشغول فعالیت است و همپیمان این کودتای نافرجام است".

او خاطرنشان کرد: "محور یاد شده در حال نبرد با جماعت اخوان المسلمین است".

باید یادآور شد که مصر در صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای محکومیت کودتا در ترکیه و اقدامات خشونت آمیز و ناآرامی های پس از آن رای نداده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала