پایان سفر هواپیمای خورشیدی به دور دنیا

Telegram
هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس 2 در نهایت آخرین مرحله از سفر خود را پشت سر گذاشت و پس از سفری طولانی مدت به دور دنیا و ثبت رکورد به مقصد خود رسید.

سایت تابناک به گزارش ایسنا به نقل از گیزمودو می نویسد، این هواپیمای خورشیدی در ماه مارچ سال گذشته سفر خود را آغاز کرد و توقف در تمام میدان هوایی های مانند میدان هوایی پنسیلوانیا، میدان هوایی بین‌المللی دیتون و اوهایو و آریزونا را تجربه کرد.

سفر این هواپیما در مجموع 505 روز طول کشید و در تمام این مدت سولار ایمپالس 2 با سرعتی مانند سرعت یک خودرو در حال حرکت بود.

هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس 2 ساعت پیش و در ساعت 4:05 بامداد در میدان هوایی البطین ابوظبی امارات فرود آمد و رکورد طولانی‌ترین پرواز بدون نیاز حتی به یک قطره سوخت را به نام خود ثبت کرد.

آخرین مرحله از پرواز این هواپیمای خورشیدی که به سمت میدان هوایی ابوظبی بود بیش از 48 ساعت طول کشید.

 هدایت آخرین مرحله از پرواز این هواپیما به عهده بتراند پیکارد پیلوت سوئیسی بود که مسافت دو هزار و 763 کیلومتری را طی کرد.

 این هواپیما آخرین مرحله از سفر خود را از قاهره  آغاز کرد و با عبور از دریای سرخ، شبه جزیره عربستان و خلیج فارس در نهایت با موفقیت سفر خود را به پایان رساند.

سولار ایمپالس 2  در مجموع از 4 قاره، 2 اقیانوس و سه دریا به مسافت 42 هزار کیلومتر عبور کرد و رکورد سفر به دور دنیا را به نام خود ثبت کرد.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала