سرطان های که بیشتر مردان دچارآن می شوند

© Sputnik /  مراجعه به بانک تصاویر کشف سلول کشنده سرطان در بدن انسان
کشف سلول کشنده سرطان در بدن انسان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در واقع خطر پیشرفت سرطان کلیه در مردان سه برابر زنان گزارش شده است

سرطان، نوعی بیماری کشنده است که هم مردان و هم زنان دچار آن می‌شوند. با این حال، تعداد معدودی از سرطان‌ها در مردان بیشتر از زنان رخ داده و کشنده‌تر است. در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.
سرطان پروستات: تنها مردان این عضور را دارند و مسلما زنان دچار سرطان آن نمی‌شوند. در حالت مطلوب، هر مردی باید بعد از ۵۰ سالگی تست PSA انتی ژن اختصاصی پروستات را انجام دهد تا مطمئن شود که آیا پروستاتش سالم است یا نه، چرا که سرطان پروستات قاتلی صامت بوده و در بسیاری از مواقع شخص متوجه وجود آن نمی‌شود و زمانی می‌فهمد که سرطان به مراحل پیشرفته خود رسیده است.
سرطان ریه: در حالی‌که گفته می‌شود مصرف سگرت و تنباکو یکی از علل اصلی سرطان ریه در مردان است، اما اخیرا این مسئله در زنان هم به وفور گزارش شده است. با این حال، تحقیقات نشان داده است مردان سگرتی بیشتر از زنان سگرتی در معرض خطر سرطان ریه هستند. 

Чашка чая - اسپوتنیک افغانستان
نوشیدن چای داغ سرطان مری را افزایش می دهد

سرطان مثانه: بسیاری از افراد فکر می‌کنند که سرطان مثانه در مردان بیشتر از زنان شایع بوده و باید گفت که همین‌طور است. طی تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ و بر اساس اطلاعات مربوطه در این زمینه بین سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۹۷ از مردان و زنانی که دچار سرطان مثانه بودند جمع‌آوری شد، محققان دریافتند نسبت مردان به زنان ۲.۲ به ۱ بوده و نیز میزان پیشروندگی تومورهای آن در زنان کمتر از مردان گزارش شد.
به گزارش عصر خبر سرطان سلول های کلیه: این هم نوعی سرطان است که در مردان بیشتر از زنان دیده می‌شود. در واقع خطر پیشرفت سرطان کلیه در مردان سه برابر زنان گزارش شده است. محققان بر این باورند سیگار کشیدن، عوامل ژنتیکی و سایر عوامل کاری می‌تواند احتمال بروز کارسینوم سلول کلیوی را در مردان بیشتر از زنان افزایش دهد. هم‌چنین سرطان کلیه در مردان با تومورهای بزرگ‌تری همراه بوده که در حالت طبیعی میزان پیشروندگی‌ آنها بیشتر از تومورهای زنان است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала