تغیر 13 وزیر کابینه در اندونزیا

© REUTERS / BeawihartaIndonesia's President Joko Widodo delivers a speech during the opening ceremony of the Asian African Conference
Indonesia's President Joko Widodo delivers a speech during the opening ceremony of the Asian African Conference - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس جمهوری اندونزیا گفته است: ما باید مشکل فقر را حل کنیم. ما باید شکاف میان غنی و فقیر و بین مناطق را از بین ببریم

رییس جمهوری اندونزیا امروز در تغییر کابینه خود یک اصلاح طلب را وزیر اقتصاد کرده و رییس سابق ارتش را مسئول امور امنیتی کشور کرد.
جوکو ویدودو، رییس جمهوری اندونزیا گفت:‌ "سری مولیانی ایندراواتی"، در سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ وزیر اقتصاد بوده و بعد از آن مدیریت بخشی از بانک جهانی را برعهده داشته و حالا باز هم وزیر اقتصاد اندونزیا شده است. او در نخستین دوران تصدی وزارت اقتصاد توانست کشور را از بحران جهانی اقتصادی برهاند و باعث پیشرفت کشور شود و با فساد مقابله کند.
در همین حال "ویرانتو"‌، جنرال سابق که ریاست ارتش را در زمانی که ارتش در تیمور شرقی مرتکب نقض حقوق بشر شده بود، بر عهده داشت، به عنوان وزیر امنیت،‌ امور سیاسی و حقوقی این کشور منصوب شده است. در دوران فرماندهی این فرد بر ارتش اندونزیا و در جریان اشغال ۲۴ ساله تیمور شرقی حدود ۱۰۰ هزار تن کشته شدند. اما وی هرگونه دخالت در این کشتار را رد کرده است و هرگز هم محکمه نشد.
"لوهوت بینسار پانجایتان" که متحد نزدیک ویدودو است این سمت را برعهده داشت.

Люди пытаются остановить танк турецких военных в Анкаре - اسپوتنیک افغانستان
در ترکیه 47 کارمند دولتی به دست داشتن در کودتای نظامی اخیر این کشور متهم شدند

این دومین تغییر کابینه در دولت کنونی اندونزی است که از سال ۲۰۱۴ رییس جمهوری این کشور آسیایی شده است.
در مجموع ۱۳ وزیر تغییر کرده که ۹ نفر از آنها با افراد جدید جایگزین شده‌اند. بسیاری از این افراد مربوط به امور اقتصاد و دارایی هستند چرا که رییس جمهوری اندونزی تمرکز شدیدی بر امور اقتصادی و پیشرفت کشور دارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس رییس جمهوری اندونزیا گفته است: ما باید مشکل فقر را حل کنیم. ما باید شکاف میان غنی و فقیر و بین مناطق را از بین ببریم. باید اقتصاد کشور را تقویت کنیم و فرصت‌های شغلی برای همه ایجاد کنیم.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала