افغانستان از لحاظ قاچاق انسان در جهان دوم شد

© Press service of FSB Primorye /  مراجعه به بانک تصاویر Суд над контрабандистами в Приморском крае
Суд над контрабандистами в Приморском крае - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت خارجه امریکا به مناسبت روز جهانی علیه قاچاق انسان فهرست از کشورهای را که در جهان بیشترین قاچاق انسان در آن صورت می گیرد را اعلام کرد. که کشور ما افغانستان در سال 2016 مقام دوم را از این لحاظ به خود اختصاص داده است.

به گزارش آوا، نهاد امداد و انکشاف سریع (FRD) به مناسبت بزرگداشت از این روز در افغانستان می‌گوید، با این که رتبۀ افغانستان نسبت به سال‌های گذشته تغییر نکرده، اما آمار قاچاق انسان در کشور افزایش یافته است.

محمدشعیب ناصری، رئیس موسسۀ امداد و انکشاف سریع می‌گوید، که بر پایۀ گزارش سالانۀ وزارت خارجۀ ایالات متحده در هر 30 ثانیه یک انسان قربانی قاچاق انسان در جهان می‌شود.

موسسۀ امداد و انکشاف سریع با پخش اعلامیه‌یی از سران حکومت می‌خواهد که همگام با کشورهای همسایه همکاری‌های منطقوی را در مبارزه علیه قاچاق انسان شکل دهد.

افغانستان پیش از این، در سال های 2010 الی 2013 نیز در ردیف دوم فهرست قابل توجه «watch list» قاچاق انسان در سطح جهان قرار گرفته بود. این موسسه از نهادهای ملی و بین‌المللی می‌خواهد تا در مبارزه علیه این پدیده با حکومت افغانستان همکار باشد.

 

بر اساس آمارهای موجود، حدود 80 درصد از قربانیان قاچاق انسان زنان و دختران هستند و 46 درصد از کل قربانیان قاچاق انسان به انگیزۀ سوء‌استفادۀ جنسی ربوده می‌شوند. این در حالی است که آمار قاچاق زنان و دختران در کشور پاکستان و برخی کشورهای حوزه خلیج‌فارس در حال افزایش است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала