حمله لفظی ترامپ بر خضر خان

Telegram
به نظر می رسد که اظهارات روز یکشنبه پنس با هدف آرام کردن انتقادها از ترامپ که از هر سو بر او وارد شد ، مطرح شده باشد

مایک پنس فرماندار ایندیانا و معاون انتخابی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری امریکا، با دفاع از اظهارات جنجالی ترامپ، اوباما و کلینتون را مسبب «تصمیمات فاجعه باری» دانست که منجر به کشته شدن «همایون خان» سرباز مسلمان امریکایی پاکستانی تبار در عراق شد.
وی افزود: من و دونالد ترامپ بر این باوریم که همایون خان یک قهرمان امریکایی است و خانواده او نیز مانند خانواده سایر کشته شدگان در جنگ باید مورد تجلیل همه امریکایی ها باشند.
ترامپ روز شنبه با حمله لفظی به خضر خان، پدر همایون خان به دلیل سخنرانی اش در گردهمایی دمکرات ها که در آن از ترامپ انتقاد کرده بود ، جنجال آفرید.
ترامپ این سوال را مطرح کرد که آیا اظهارات خضر خان را خود او تهیه کرده یا حزب دمکرات این کار را کرده است. او همچنین سکوت همسر خضر خان روی صحنه را نیز مورد انتقاد قرار داد و گفت که شاید همسر خضر خان به دلیل ایمان اسلامی مجاز به حرف زدن نبوده است!

US Republican presidential candidate Donald Trump accepts the nomination on the last day of the Republican National Convention on July 21, 2016, in Cleveland, Ohio. - اسپوتنیک افغانستان
گیر ماندن ترامپ در لیفت

ترامپ شنبه شب در بیانیه ای همایون خان را یک قهرمان نامید اما به حملات لفظی خود علیه خضر خان پدر سرباز کشته شده ادامه داد که این امر روز یکشنبه واکنش های زیادی را در پی داشت.
ترامپ گفت: (خضر) خان هیچوقت مرا از نزدیک ندیده و حق ندارد در برابر میلیون ها نفر مدعی شود که قانون اساسی امریکا را نخوانده ام و حرف های نادرست دیگری بزند. اگر من رئیس جمهوری بشوم دوباره آمریکا را امن می کنم.
ترامپ در بیانیه شنبه شب خود همچنین از هیلاری کلینتن به دلیل سیاست خاورمیانه ای او و حمله به کنسولگری امریکا در بنغازی لیبی به شدت انتقاد کرد و نسبت به اسلامگرایی افراطی و مهاجرت از برخی کشورهای خاص هشدار داد.
به گزارش افکارنیوز، به نظر می رسد که اظهارات روز یکشنبه پنس با هدف آرام کردن انتقادها از ترامپ که از هر سو بر او وارد شد ، مطرح شده باشد.
US Republican presidential candidate Donald Trump accepts the nomination on the last day of the Republican National Convention on July 21, 2016, in Cleveland, Ohio. - اسپوتنیک افغانستان
برادر اندر اوباما از ترامپ پشتیبانی خود را اعلام کرد

پنس گفت: خان زندگی خود را برای دفاع از کشور در جنگ جهانی علیه تروریسم فدا کرد ؛ به دلیل تصمیمات فاجعه بار باراک اوباما و هیلاری کلینتون، خاورمیانه که زمانی یک منطقه باثبات بود اکنون به اشغال در آمده است.
وی افزود: ما با به تعلیق در آوردن مهاجرت از کشورهای لطمه خورده از تروریسم، بازسازی ارتش و شکست دادن داعش در منشاء آن و اعمال قدرت در سطح جهانی، این احتمال را کاهش خواهیم داد که بار دیگر سایر خانواده های امریکایی به آلام خانواده خان مبتلا شوند.
روز یکشنبه پل رایان رئیس مجلس نمایندگان امریکا و میچ مک کانل رئیس اکثریت مجلس سنا امریکا در بیانیه هایی ، همایون خان را یک قهرمان امریکا نامیدند. سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام نیز گفت که ترامپ با اظهارات خود درباره خانواده خان از حد و حدودی فراتر رفت.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала