منع فعالیت یک امام جمعه در کویت

© AFP 2022 / Yasser Al-Zayyatکویت
کویت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بیش از ٥٠ تن از شهروندان تندرو این کشور که گفته می شود حامی داعش هستند ٬هم اکنون آزادانه در کشور تردد می کنند اما تحت نظر هستند.

وزارت اوقاف کویت پس از سفر تعدادی از اتباع این کشور به سوریه و عراق و پیوستن آنها به گروه تروریستی —تکفیری داعش و همچنین وقوع انفجار تروریستی سال گذشته در مسجد امام صادق (علیه السلام) کویت که منجر به کشته و زخمی شدن دهها نمازگزار شد٬ تدابیر قاطعی را برای کنترل افراد به خصوص ائمه جماعت تندرو اتخاذ کرده است.
وزارت کار و امور اجتماعی کویت نیز در ماه رمضان سال جاری که طی آن انجمن های خیریه در این کشور به جمع آوری کمک های مالی برای فقرا و نیازمندان اقدام می کنند٬ با افزایش حضور خود٬ بر فعالیت این مراکز نظارت کرد تا از ارسال هرگونه کمک ٬های مالی احتمالی برای ترویست های داعش جلوگیری کند.

کویت بستگان حمله کننده انتحاری پاکستانی را اخراج کرد - اسپوتنیک افغانستان
کویت بستگان حمله کننده انتحاری پاکستانی را اخراج کرد

برخی انجمن های خیریه که پیش از این به صورت آزادانه تری در کویت فعالیت می کردند مبالغی به ارزش دو میلیون دلار تحت عنوان کمک های خیریه از مردم جمع آوری کرده و برای داعش ارسال کردند و این اقدام آنها از سوی وزارت کشور کویت تایید شد.
به گزارش ایرنا٬ مقام های رسمی کویت با توجه به شرایط کنونی عراق و سوریه٬ تلاش فراوانی برای گسترش امنیت انجام داده اند و وزارت داخله کشور به تازگی رسما اعلام کرد که بیش از ٥٠ تن از شهروندان تندرو این کشور که گفته می شود حامی داعش هستند ٬هم اکنون آزادانه در کشور تردد می کنند اما تحت نظر هستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала