کوریای جنوبی هیچ کاری را بدون اجازه امریکا انجام نمی دهد

© Fotolia / destinaکوریای شمالی و جنوبی
کوریای شمالی و جنوبی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
این صحبت ها تنها مزخرفاتی است که توسط یک بیمار روانی گفته می‌شود

پس از آنکه رئیس جمهور کوریای جنوبی در سخنانی بلندپروازی‌های راکت های هسته‌ای کوریای شمالی را محکوم کرد و از استقرار مجتمع راکتی امریکا دفاع کرد، پیونگ یانگ وی را یک بیمار روانی ارزیابی کرد.
پارک گئون هائه رئیس جمهور کوریای جنوبی روز دوشنبه بر اهمیت استقرار مجتمع راکتی "تاد" در این کشور تاکید کرد و این اقدام را "دفاع از خود" در برابر توسعه برنامه های راکتی و هسته‌ای کوریای شمالی دانست.
سخنگوی کمیته کوریای شمالی برای اتحاد در این باره گفت: اظهارات رئیس جمهور کوریای جنوبی، بی پایه و بی اساس بوده است. این فقط یک بهانه است و او باید بداند که چنین سفسطه‌ای تنها توسط یک عروسک خیمه شب بازی بیان می شود که هیچ کاری را بدون اجازه امریکا انجام نمی دهد.

Удав серебряный боа - اسپوتنیک افغانستان
کوریای جنوبی به کوریای شمالی مارمی فرستد

وی در ادامه افزود: این صحبت ها تنها مزخرفاتی است که توسط یک بیمار روانی گفته می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم کوریای شمالی بارها تهدید به اقدام فیزیکی علیه استقرار مجتمع راکتی "تاد" کرده است. امریکا و کوریای جنوبی پیش از این از استقرار نهایی این مجتمع راکتی تاد در شبه جزیره کوریا خبر داده‌اند.
گرچه سئول و واشنگتن هدف اصلی از استقرار این راکت ها مقابله با تهدیدات کره شمالی اعلام کرده‌اند ولی روسیه و چین به شدت با این اقدام مخالفت داشته‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала