خانم های اسیر ایزیدی نزد داعش

© Sputnikدختران ایزدی
دختران ایزدی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
داعش همچنان حدود 2000 زن عراقی را همچون برده نگه داشته است

طبق برآوردهای سازمان ملل، حدود 2500 تا 5500 ایزدی در حمله داعش به شهرستان سنجار کشته شدند و همچنین 6300 ایزدی از جمله 5373 زن و 2859 مرد ربوده شدند.
سازمان ملل اعلام کرد که داعش همچنان حدود 2000 زن عراقی را همچون برده نگه داشته است که بیشتر آنها از ایزدی‌ها هستند. سازمان ملل تاکید کرد که از سال 2014 و از زمانی که داعش به شهرستان سنجار در شمال عراق یورش برد، حدود 300 هزار ایزدی آواره شدند.
سازمان ملل اعلام کرد، زمانی که داعش به شهرستان سنجار یورش برد، دست کم حدود 200 هزار تن به شمال و به سمت اقلیم کردستان گریختند و حدود 55 هزار تن دیگر به دامنه‌های کوهستانی سنجار فرار کردند که در اطراف آنجا اردوگاه‌های داعش قرار دارد.

دختران ایزدی - اسپوتنیک افغانستان
سه هزار و 770 ایزدی در چنگال داعش اسیر هستند

این سازمان تاکید کرد که بالا رفتن گرمای هوا منجر به کشته شدن ده‌ها تن قبل از حملات هوایی نیروهای امریکایی و پیشمرگ‌های کرد شد که در پی این حملات گذرگاهی ایجاد شد که به غیرنظامیان اجازه فرار را در روز هشتم اوت 2014 داد. طبق برآوردهای سازمان ملل، حدود 2500 تا 5500 ایزدی در حمله داعش به شهرستان داعش کشته شدند و همچنین 6300 ایزدی از جمله 5373 زن و 2859 مرد ربوده شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از ارم نیوز، طبق شهادتی که گروهی از ایزدی‌ها در مقابل سازمان ملل داده‌اند، آنها مورد برخورد شدید و غیرانسانی قرار گرفتند و همچنین مجبور شدند تا خانه و کاشانه خود را رها کنند. گروهی از زنان ایزدی نیز عنوان داشتند که نیروهای داعش آنها را چندین بار فروختند و کودکان و نوزادان شیرخوار را از آنها گرفتند. سازمان ملل از یک زن ایزدی نیز نقل کرده است که وی به یک عضو داعش که 26 سال داشت، فروخته شد و به صورت منظلم دست کم روزی 15 بار به او تجاوز می‌کرد و او را تهدید کرده بود درصورتی که به خواسته‌هایش تن ندهد، دخترانش را می‌کشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала