بزرگان هرات: اجرای توافق‌نامه سیاسی خواست اساسی مردم است

© Photo / ریاست اجراییهبزرگان هرات: اجرای توافق‌نامه سیاسی خواست اساسی مردم است
بزرگان هرات: اجرای توافق‌نامه سیاسی خواست اساسی مردم است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سپوتنیک، کابل: شماری از بزرگان و نمایندگان ولایت هرات، از مواضع عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی افغانستان در برابر اشرف‌غنی رییس جمهور این کشور حمایت کرده می‌گویند که اجرای توافق‌نامه سیاسی از خواسته‌های اسیاسی مردم افغانستان به شمار می‌رود.

این بزرگان و نمایندگان ولایت هرات که امروز در کابل با عبدالله عبدالله دیدار و گفتگو داشتند، همچنین از رهبران حکومت وحدت ملی خواسته‌اند تا اختلافات شان را کنار بگذارند.
این اظهارات در حالی بیان می‌شود که از چند هفته به این سو سران حکومت وحدت ملی برسر چگونگی تقسیم قدرت باهم اختلافات جدی پیدا کرده‌اند. از این اختلافات زمانی پرده برداشته شد که عبدالله عبدالله در سخنانی در جمعی شماری از جوانان از اشرف‌غنی رییس جمهور افغانستان شدیدا انتقاد کرد و گفت که آقای غنی حوصله بحث و شنیدن را ندارد. آقای عبدالله گفت که کسی که حوصله بحث و شنیدن را نداشته باشد لیاقت ریاست را هم ندارد.
بدنبال این تنش‌ها و اختلافات جدید، آقایان غنی و عبدالله تاکنون چهار بار به منظور حل تنش‌ها باهم دیدار و گفتگو داشته‌اند. آن طوری که دو طرف اعلام کرده‌اند روی برخی از موارد اختلافی توافقاتی بدست آمده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала