ستیورد: دهشت‌افگنی در افغانستان منطقه و بریتانیا را با خطر مواجه ساخته است

© Photo / ارگستیورد: دهشت‌افگنی در افغانستان منطقه و بریتانیا را با خطر مواجه ساخته است
ستیورد: دهشت‌افگنی در افغانستان منطقه و بریتانیا را با خطر مواجه ساخته است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سپوتنیک، کابل: روری ستیورد وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا، در سفری به کابل و پس از دیداری با شماری از مقام‌های ارشد حکومت وحدت ملی، اعلام کرده چالش‌هایی که در نتیجه فعالیت شورشیان و دهشت‌افگنان در افغانستان بوجود آمده، منطقه و بریتانیا را با خطر مواجه ساخته است.

براساس اعلامیه‌ای که توسط سفارت بریتانیا در کابل منتشر شده، آقای ستیورد پس از دیدارش با مقام‌های حکومت وحدت ملی و نمایندگان نهادهای حقوق بشری گفته است: «حمایت از افغانستان در چنین شرایط از اهمیت بسزایی برخوردار است. رنج‌های ناشی از چالش‌های به وجود آمده توسط شورشیان و دهشت افگنان در زندگی روزمره مردم افغانستان قابل درک است و این چالش‌ها منطقه و بریتانیا را نیز با خطر مواجه ساخته است.»

وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا همچنین گفته است که کشورش به حمایت‌هایش از افغانستان می‌دهد. به گفته او، بریتانیا روی تعهدات درازمدت خود برای فراهم‌آوری حمایت‌های سیاسی و کمک‌های انکشافی به افغانستان متعهد است. روری ستیورد می‌گوید که افغانستان باثبات و مرفه به نفع کشورها منطقه و بریتانیا است.

این مقام بریتانیایی می‌گوید: «در افغانستان برای ما فرصت آن دست داده تا با مردم افغانستان، ثبات منطقه و امنیت بریتانیا کمک کنیم. این یک کار بسا پرچالش است که باید با شکیبایی به آن رسیدگی نماییم.»

روری ستیورد در دیداری با اشرف‌غنی رییس جمهور افغانستان نیز گفته بود که بریتانیا در نشست بروکسل کشورهای دیگر را برای حمایت از افغانستان تشویق خواهد کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала