ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آیا حکمتیار به کابل می آید

© Wikipediaآیا حکمتیار به کابل می آید
آیا حکمتیار به کابل می آید - اسپوتنیک افغانستان
همزمان با انتشار اخباری از امضای توافقنامه صلح حزب اسلامی حکمتیار با دولت کابل در روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری، بسیاری منتظرند که شخص «گلبدین حکمتیار» برای امضای این توافقنامه در افغانستان حضور یابد.

به گزارش تسنیم، پس از رایزنی‌های چند ماهه و اعلام پیشرفت مذاکرات صلح حزب اسلامی حکمتیار با دولت افغانستان از سوی دوطرف، رسانه‌های این کشور خبر داده‌اند که قبل از عیدقربان در هفته جاری این توافقنامه امضا می‌شود.
این در حالی است که در اواخر مردادماه سالجاری «حبیب‌الرحمان حکمتیار» پسر گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی اعلام کرده بود به زودی پدرش برای امضای توافقنامه صلح به کابل خواهد آمد.
وی تصریح کرده بود که حزب اسلامی حکمتیار فقط با "جمهوری اسلامی افغانستان" به تفاهم رسیده است زیرا این عنوان برای تمام مردم این کشور موجه است، از سوی دیگر حکومت وحدت ملی نیز یک حقیقت است اما نمی‌تواند بیش از دو سال عمر کند.
حبیب‌الرحمان حکمتیار افزوده بود که علت تأخیر در اعلام نتیجه طرح توافقنامه صلح این بود که نسخه‌ای از آن در اختیار حکمتیار قرار داشت و منتظر اظهار نظر نهایی او بوده است.
وی گفته بود: حکمتیار پس از بررسی و مطالعه طرح توافقنامه صلح با مفاد آن موافقت کرده است و بزودی به کابل خواهد آمد.
به گفته پسر گلبدین حکمتیار، حزب اسلامی بخشی از خواسته‌های خود را نادیده گرفته است اما انتظار دارد که دولت کابل نیز برخی اصلاحات را در توافقنامه صلح انجام دهد که در همین رابطه ماده‌های 4، 8 و 13 نیازمند بحث مجدد است.
این عضو هیئت اعزامی حزب اسلامی تأکید کرده بود: رهبر حزب اسلامی خواسته غیرمشروع را از سوی دولت افغانستان نمی‌پذیرد و هیچ خواسته نامشروعی نیز نخواهد داشت.
از سوی دیگر بسیاری از کارشناسان و نهادهای مدنی همواره تاکید کرده‌اند که حکومت وحدت ملی باید با مردم صادق باشد و جزئیات توافقنامه‌های صلح را با آنها در میان بگذارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала