اروپاییان میهن پرست علیه اسلامی شدن غرب

© Sputnikمهاجرین
مهاجرین - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
حزب سوسیال مسیحی بایرن دائما از وضعیت اضطراری در آلمان سخن می گوید

حزب دموکرات مسیحی آلمان از حزب خواهر سوسیال مسیحی بایرن به خاطر سیاست سختگیرانه اش در قابل آوارگان به صراحت و شدت هرچه تمام تر انتقاد کرده است.
مارتین پاتسِلت، نماینده حزب دموکرات مسیحی آلمان در پارلمان این کشور یکشنبه شب در برنامه تلویزیونی «انِه ویل» گفت: «من برخی اوقات مات و مبهوت می مانم که چگونه درباره آن چه که ما به راه انداخته ایم، شک و تردید ابراز می شود». او به این ترتیب به انتقاد مجدد مارکوس زودَر، وزیر مالیه بایرن واکنش نشان داد.
پاتسِلت در ادامه گفت که سقف نهایی پذیرش سالانه مهاجران که حزب سوسیال مسیحی بایرن درخواست آن را کرده، در تضاد با قانون اساسی آلمان است و اگر هورست زیهوفَر، رئیس حزب سوسیال مسیحی بایرن تهدیدش را به شکایت از حکومت به اتهام تخطی از قانون اساسی عملی می کرد، این مساله اثبات می شد.

انتقاد شدید افغانستان از چگونگی برخورد پولیس ایران با مهاجرین افغان - اسپوتنیک افغانستان
انتقاد شدید افغانستان از چگونگی برخورد پولیس ایران با مهاجرین افغان

به گفته پاتسلت، حزب سوسیال مسیحی بایرن دائما از وضعیت اضطراری در آلمان سخن می گوید که اصلا وجود ندارد.
پیش از این هاینَر گایسلَر و روپرِشت پولنس، دو دبیرکل سابق حزب دموکرات مسیحی آلمان به شدت از حزب خواهر انتقاد کرده بودند. گایسلر گفته بود که حزب سوسیال مسیحی بایرن مانند طرفداران پگیدا (اروپاییان میهن پرست علیه اسلامی شدن غرب) و راستگرایان افراطی به «هراس افکنی» در آلمان دامن می زند.
اما زودَر در این برنامه از سیاست سختگیرانه حزب سوسیال مسیحی بایرن در قبال آوارگان دوباره پشتیبانی کرد.
Pakistani nomad girl waits for her turn to fetch fresh water at Rawalpindi's slums in Pakistan. (File) - اسپوتنیک افغانستان
هشدار حزب اسلامی به مهاجرین افغان در پاکستان

او از درخواست های حزب اش دال بر تعیین سقف نهایی پذیرش سالانه مهاجران و لغو تابعیت دوگانه دفاع کرد و نسبت به «مهاجرت پنهانی» از طریق الحاق اعضای خانواده های آوارگانی که به آلمان آمده اند، هشدار داد.
به گزارش دویچه ویله, روسای احزاب ائتلاف بر سر قدرت، انگلا مرکل حزب دموکرات مسیحی آلمان، زیهوفر (حزب سوسیال مسیحی بایرن) و زیگمار گابریل (حزب سوسیال دموکرات آلمان) روز یکشنبه در دفتر صدراعظم آلمان گفتگو و رایزنی کردند. اما آن ها از صحبت درباره موضوع جنجال برانگیز آوارگان اجتناب کرده اند.
ولی این مساله در گفتگوی مرکل و زیهوفر که پیش از این دیدار انجام شده، مطرح شده است که در مورد نتایج آن اطلاعاتی در دسترس نیست.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала