تهدید کشورهای انگلیسی زبان توسط یکی از زنان گروه داعش

© Adel HanaA woman supporting Islamic Jihad
A woman supporting Islamic Jihad - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
افتخار می کنم که همسرم به دست بزرگترین دشمن خداوند کشته شد، باشد که خداوند از او راضی باشد

یک خواننده زن انگلیس که همراه پسرش از اراضی تحت اشغال داعش فرار کرده، در حال آموزش شبه‌نظامیان خارجی برای اجرای حملاتی در کشورهای انگلیسی‌زبان است.
"سالی جونز" معروف به " زن تروریست" از یک خواننده راک بود و پس از ترک منطقه "کنت" در جنوب‌شرقی انگلستان در سال 2013 و ازدواج با یک شبه‌نظامی داعشی به نام جنید حسین که بعدا مرد، به یکی از افراد مهم تحت تعقیب در سراسر جهان تبدیل شد.
منابع آگاه در گفتگو با دیلی تلگراف اظهار کردند، او به یکی از زنان پیشتاز در شاخه مرموز زنان در یگان انور العولقی، از رهبران سابق القاعده تبدیل شده است که متشکل از شبه‌نظامیان انگلیسی‌زبان است. وظیفه وی طراحی و اجرای حملاتی در کشورهای انگلیسی‌زبان و آموزش زنان برای استفاده از سلاح‌، مبارزه و اجرای عملیات‌های انتحاری است.

أطفال داعش - اسپوتنیک افغانستان
دخترک 12 ساله داعشی 5 زن را اعدام کرد

یکی از شبه‌نظامیان سوریای داعش که گریخته و در نزدیکی غازی آنتپ زندگی می‌کند، می‌گوید: او در میان داعشی‌ها مورد احترام است چرا که بیوه جنید است که برای این گروه بسیار بسیار اهمیت داشت. آنها می‌خواهند این پیام را به شبه‌نظامیان مهم خود بفرستند که آنها به خانواده‌هایشان احترام خواهند گذاشت و پس از مرگشان یک زندگی خوب را برای آنها تضمین می‌کنند. او خودش هم نفوذ زیادی دارد. این زن دلیلی است که داعش توانست دختران غربی زیادی را جذب و عازم رقه کند. اصلا ساده نیست که بتوان یک مسیحی‌ای که خواننده راک بوده به یک افراطی تبدیل کرد.
گمان می‌رود سالی جونز 47 ساله ده‌ها زن را از طریق شبکه‌ اجتماعی‌اش پیش از بسته شدن، جذب داعش کرده باشد. او مرتبا حامیانش را به اجرای حملاتی علیه غرب ترغیب می‌کند و با دفاع از عملیات‌های وحشیانه داعش در سر بریدن وعده می‌دهد که کارهای مشابهی انجام دهد. 
سروصدا در صفوف داعش به دلیل نفوذ یک زن جاسوس روسی تبار در داخل این گروه - اسپوتنیک افغانستان
سروصدا در صفوف داعش به دلیل نفوذ یک زن جاسوس روسی تبار در داخل این گروه

همچنین نگرانی‌هایی مبنی بر افراطی شدن پسر 11 ساله سالی جونز به نام «جو» یا ملقب به «جو — جو» منتشر شده است و گزارش‌های بسیاری درباره حضور او در فیلم‌های تبلیغاتی خشن وجود دارد.
از سوی دیگر یکی از فعالان مدعی شده است که پسر سالی جونز قصد دارد تا جای "محمد الاموازی" انگلیسی را که به نام "جان جهادی" می‌شناختند و "جلاد داعش" بود، بگیرد.
به گزارش ایسنا، همسر داعشی سالی جونز سال 2015 در حمله طایره بدون پیلوت امریکا کشته شد و گمان می‌رود که جونز از داعش ماهیانه 520 پوند دریافت می‌کند و علاوه بر آن هر چند ماه یکبار مزایای 200 پوندی می‌گیرد. طبق گفته یکی از فعالان، او هنوز دوباره ازدواج نکرده است چرا که داعشی‌ها وی را پیر می‌دانند و دختران جوان را ترجیح می‌دهند.
پولیس فرانسه هفته گذشته حمله‌ای را در مرکز پاریس خنثی کرد و مدعی شد حمله مذکور به دست یک شبکه داعشی تماما زن در اروپا طراحی شده بود. 
اعدام 19 زن بخاطر امتناع از جهاد سکس توسط داعش - اسپوتنیک افغانستان
اعدام 19 زن بخاطر امتناع از جهاد سکس توسط داعش

سالی جونز ملقب به ام حسین بریتانیایی، زن 47 ساله‌ای است که بارها انگلیس، ایالات متحده و اروپا را به حملات تروریستی تهدید کرده و از حامیان داعش خواسته که این حملات را انجام دهند. سالی جونز با جنید حسین، هکر داعشی که سال گذشته در حملات طیاره بدون سرنشین کشته شد، ازدواج کرد. او پس از مرگ همسرش در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «افتخار می کنم که همسرم به دست بزرگترین دشمن خداوند کشته شد، باشد که خداوند از او راضی باشد.»

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала