ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دیگر مردان نیاز به ازدواج ندارند

© Photo / Pixabayدیگر مردان نیاز به ازدواج ندارند
دیگر مردان نیاز به ازدواج ندارند - اسپوتنیک افغانستان
یک پژوهش پزشکی جدید، گام اولیه برای دستیابی به روشی به منظور زاد و ولد بدون نیاز به زنان را وضع کرد.

به گزارش العالم، نخستین آزمایش در استفاده از سلولهای پوستی برای شکل گیری جنین موفقیت آمیز بود که جای شیوه رایج که پزشکان صد سال پیش به آن دست یافته بودند و آن باروری اسپرم با تخمک و قرار دادن آن در رحم زنان به مدت 9 ماه تا تبدیل به جنین شود؛ را می گیرد.
سایت"عربی 21" با بررسی جزییات گزارش روزنامه های اندیپندنت و دیلی میل چاپ انگلیس در این زمینه نوشت: پزشکان با آزمایش این روش روی موش توانستند به شیوه ای متفاوت در باروری دست یابند که طی آن می توان از نمونه پوستی به جای شیوه باروری قدیم استفاده کرد.
پزشکان می گویند که این آزمایش ها نشان می دهد که باروری به این شیوه اساسا ممکن است؛ اما برای عملی شدن آن به کار و تحقیق بیشتر نیاز دارد.
بر اساس این پژوهش، از این به بعد آمیزش اسپرم با هر سلول معمولی نظیر سلول پوست یا بافت، امکان پذیر خواهد بود. در صورتی که این شیوه عملی گردد می توان تولید مثل را بدون نقش زنان، افزایش داد. با آنکه دانشمندان این سناریو را تا این لحظه "خیالی" توصیف کردند، اما آن را بعید نمی دانند.
دکتر تونی بیری، ناظر بر این پژوهش، در دانشگاه باث انگلیس گفت: این نخستین بار است که عملیات آمیزش اسپرم با سلولها یا بافت ها به ثمر می رسد؛ انجام این آزمایش بر روی موشها نتیجه مثبت داشت که نشان می دهد در آینده برای بشر نیز قابل استفاده خواهد بود.
وی افزود: پیشتر این اعتقاد رایج بود که نمی توان اسپرم را بدون تخمک بارور کرد، اما دانشمندان توانستند با انجام ازمایش اخیر بر موشها، این اعتقاد پیشین را رد کنند.
مطبوعات و رسانه های انگلیس با اشاره به این خبر تاکید کردند که این کشف مهم می تواند راه حلی برای مردان همجنس گرا باشد که با مشکل ناباروری روبرو هستند؛ زیرا بدین ترتیب می توانند در آینده به زنان و رحم و تخمک های آنان بی نیاز باشند، البته درصورتی که دانشمندان بتوانند این آزمایشات را بر انسانها نیز به اجرا بگذارند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала