ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ویژگی جدید iOS 10

© AFP 2021 / KAREN MINASYAN ویژگی جدیدiOS 10
ویژگی جدیدiOS  10 - اسپوتنیک افغانستان
با آمدن سیتم عامل جدیدIOS 10 اپل یکی از ویژگی های جدید آن که حذف برنامه‌های پیش‌فرض گوشی برای خالی کردن حافظه است معرفی شد ولی استفاده از آن کاربر را با مشکل مواجه می‌کند.

 با آمدن سیتم عامل جدیدIOS 10 اپل یکی از ویژگی های جدید آن معرفی شد که حذف برنامه‌های پیش‌فرض گوشی، برای خالی کردن حافظه است؛ ولی استفاده از این ویژگی کاربر را با مشکلاتی مواجه می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شرکت اپل در آخرین سیستم عاملش این امکان را به کاربران می‌دهد تا اپلیکیشن‌های پیش فرضی را که از آن‌ها استفاده نمی‌کنند حذف کرده و فضای گوشی خود را خالی کنند. البته باید گفت این ویژگی در واقع یکی از پرطرفدارترین ویژگی‌هایی است که کاربران اپل همیشه خواهان آن بوده اند.
با وجود این ویژگی، کاربران می توانند اپلیکیشن هایی که به صورت پیش فرض روی گوشی بوده ولی هرگز از آن ها استفاده نکرده اند را حذف کنند.نام ۲۳ اپلیکیشن که لیست آن ها بدین شرح است ، از جمله برنامه های پیش فرضی هستند که در ios10 قابلیت حذف شدن را دارند.
Calculator iCloud Drive Reminders
Calendar iTunes Store Stocks
Compass Mail Tips
Contacts Maps Videos
FaceTime Music Voice Memos
Find My Friends News Watch app
Home Notes Weather
iBooks Podcasts
البته این برنامه ها دقیقا تمام همان چیزی است که آیفون را برای اولین بار با آن تجربه می کنید، و باید یادآوری کرد که برنامه های اصلی آیفون مثل تماس و پیام ها شامل این ویژگی نمی شوند چرا که اصلی ترین بخش گوشی را تشکیل می‌دهند.
حال اگر شما بخواهید اپلیکیشن‌های پیش فرض خود را از روی گوشی پاک کنید، باید بدانید که اکثر این برنامه های به ظاهر بی مصرف از دیگر قسمت‌های گوشی پشتیبانی می کنند و پاک کردن آن ها منجر به از دست دادن امکانات دیگر در گوشی می‌شود. به عبارت دیگر همۀ این برنامه‌ها به یکدیگر ربط دارند.
ضرورت برخی از این برنامه ها برای کارکرد درست گوشی به قدری است که خود شرکت اپل هم این ویژگی را در حالی معرفی می کند که اجازه حذف شدن اپلیکیشن را از گوشی نمی دهد بلکه آن را مخفی و یا hidden می کند.
زمانی که کاربر یکی از این اپلیکیشن های پیش فرض را دلیت و یا حذف می کند، آیکون آن برنامه و محتویاتش از روی گوشی حذف می شود ولی کد پاورینگ آن برنامه از روی گوشی حذف نشده و همان قدر فضا از حافظه تلفن همراه اشغال می کند.
بنابراین اگرچه این ویژگی جدید به ظاهر شما را از درهم برهمی انبوه اپلیکیشن ها رها می کند ولی در عمل فضای زیادی از آیفون شما را خالی نخواهد کرد. شرکت اپل در این باره می گوید، این ۲۳ اپلیکیشن تنها ۱۵۰MB از فضای حافظه گوشی را اشغال می کند. پس بهتر است دست به تنظیمات گوشی خود نزنید و بگذارید این برنامه ها سرجای خودش باقی بماند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала