سال 2016 , سال مرگ و میر مهاجرین

© AP Photo / Santi PalaciosA volunteer holds up a baby as others help migrants and refugees to disembark from a dinghy after their arrival from the Turkish coast to the Greek island of Lesbos, Wednesday, Nov. 25, 2015.
A volunteer holds up a baby as others help migrants and refugees to disembark from a dinghy after their arrival from the Turkish coast to the Greek island of Lesbos, Wednesday, Nov. 25, 2015. - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
تعداد قابل توجهی از مرگ و میر مهاجران بر اثر غرق‌شدگی در مسیر لیبی به ایتالیا و دریای مدیترانه رخ می‌دهد

کارشناسان امور مهاجرت پیش‌بینی کرده‌اند که شمار مرگ‌ومیرهای مهاجران در سال ۲۰۱۶ از ۱۰ هزار تن فراتر خواهد رفت.
به گزارش ایسنا, پیش‌بینی تحلیل‌های انجام گرفته در سازمان بین‌المللی مهاجرت حاکی از آن است که در سال جاری میلادی جهان شاهد بالاترین آمار مرگ و میر مهاجران خواهد بود و همین امر انتقادها را از اقدامات ناموفق بین‌المللی برای مقابله با بحران جهانی مهاجرت افزایش داده است.

آمادگی افغانستان برای بازگشت مهاجرین از پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
آمادگی افغانستان برای بازگشت مهاجرین از پاکستان

در بررسی سازمان بین‌المللی مهاجرت آمده است آمار مرگ و میر مهاجران در سال ۲۰۱۶ از ۱۰ هزا نفر فراتر می‌رود. این آمار وحشتناک بر دو نشستی که قرار است در رابطه با موضوع مهاجران در نیویورک برگزار شد سایه انداخته است.
در نشست روز دوشنبه مجمع عمومی ملل متحد در رابطه با تعداد افرادی که مجبور شده‌اند به دلیل بحران و جنگ در جهان، خانه‌های خود را ترک کنند بحث می‌شود. در حال حاضر این رقم ۶۵ میلیون نفر و شامل ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار پناهنده است که مجبور شده‌اند از کشور خود متواری شوند.
همچنین بودجه اختصاص یافته به اقدامات لازم برای پناهندگان افزایش یافته و برنامه‌های اسکان مجدد آنان گسترش پیدا کند.
انتقاد شدید افغانستان از چگونگی برخورد پولیس ایران با مهاجرین افغان - اسپوتنیک افغانستان
انتقاد شدید افغانستان از چگونگی برخورد پولیس ایران با مهاجرین افغان

به گزارش روزنامه گاردین، بررسی‌ها نشان می‌دهد سال گذشته بیش از ۵۰۰۰ نفر از مهاجران در سراسر جهان جان خود را از دست داده‌اند. در سال جاری این تعداد بیش از ۴۰۰۰ تن بوده اما در مناطقی خارج از مدیترانه و اروپا ضعف اطلاعات وجود دارد و این رقم بالاتر است. همچنین تعداد قابل توجهی از مرگ و میر مهاجران بر اثر غرق‌شدگی در مسیر لیبی به ایتالیا و دریای مدیترانه رخ می‌دهد

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала