ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تعیین رئیس جدید دومای روسیه

© Sputnik / Valeriy Melnikov / ورود به گالری تصاویرFirst Deputy Kremlin Chief of Staff Vyacheslav Volodin at Russian President Vladimir Putin's meeting with newly elected heads of Russia's regions at the Moscow Kremlin, September 17, 2014
First Deputy Kremlin Chief of Staff Vyacheslav Volodin at Russian President Vladimir Putin's meeting with newly elected heads of Russia's regions at the Moscow Kremlin, September 17, 2014 - اسپوتنیک افغانستان
شورای عالی حزب حاکم روسیه واحد که در انتخابات دوما اکثریت مطلق را به دست آورده است، پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور برای معرفی ویاچسلاو والودین به عنوان رئیس جدید این مجلس را تائید کرد.

دیمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه و رهبر حزب حاکم در نشست شورای عالی حزب گفت که روسیه واحد با موفقیت یکی از دشوارترین انتخابات را پشت سر گذاشته است.
خبرگزاری ایتارتاس به نقل از سخنان وی نوشته است:- "حزب روسیه واحد نباید پس از کسب نتایج عالی انتخاباتی استراحت کند بلکه لازم است برای حل مشکلات منسجم تر و جدی تر وارد میدان شود".
سرگئی ناریشکین رئیس دوره هفتم دوما نیز با حکم رئیس جمهوری روسیه رئیس سازمان اطلاعات خارجی این کشور شده است. 
ویاچسلاو والودین رئیس دوره جدید دوما، سال 1990 با عضویت در شورای شهر ساراتف در منطقه ولگای روسیه فعالیت اصلی خود را آغاز کرد و از سال 1992 تا 1994 معاون شهردار و سپس تا سال 1995 معاون مجلس محلی استان ساراتف شد. 
وی سال 2007 هم کمتر از یک سال معاون و رئیس دفتر نخست وزیر روسیه بوده است.
والودین از سال 1999 تا 2010 نیز که به عنوان معاون دفتر کاخ کرملین منصوب شد در دومای روسیه حضور داشت و از رهبران جناح روسیه واحد در پارلمان بود.
انتخابات روز یکشنبه دوما در روسیه برای رای گیری از حدود 112 میلیون شهروند روس واجد شرایط رای دادن در داخل و 145کشور جهان برگزار شد و حدود 48 درصد در آن شرکت کردند که نسبت به دوره قبل حدود 12 درصد کاهش نشان می دهد.
دوما یا مجلس سفلی با 450 کرسی مسئولیت تصویب قوانین، نظارت بر کار دولت، گزارش گیری از برنامه های وزیران را بر عهده دارد و مصوبات این مجلس به شورای فدراسیون روسیه به عنوان سنا یا علیا با 178 نماینده فرستاده می شود که در صورت تائید و سپس امضای رئیس جمهوری اعتبار اجرایی می یابد و ترکیب این دو مجلس عنوان پارلمان فدراسیون روسیه را دارد.
حزب حاکم روسیه واحد در انتخابات دوما، 343 کرسی برابر با 76،22 درصد را به دست آورده و در این انتخابات پیروز شد.
حزب کمونیست 42 کرسی، حزب لیبرال دموکرات 39 کرسی و حزب روسیه عادل 23 کرسی را در دومای جدید به دست آورده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала