ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

افزایش حملات بر مساجد در آلمان

© REUTERS / Stefanie LoosGerman Chancellor Angela Merkel gestures during a meeting of the lower house of parliament Bundestag on 2017 budget in Berlin, Germany, September 6, 2016.
German Chancellor Angela Merkel gestures during a meeting of the lower house of parliament Bundestag on 2017 budget in Berlin, Germany, September 6, 2016. - اسپوتنیک افغانستان
در مجموع دولت آلمان در سه ماه ابتدایی سال جاری میلادی شش حمله با انگیزه های سیاسی به مساجد در آلمان را ثبت کرده است. البته این آمارها افزایش پیدا می کند

شمار حملات با انگیزه های راست افراطی به مساجد در آلمان مرتبا افزایش می یابد. به گزارش روزنامه "زوددویچه سایتونگ"، مساجد و موسسات اسلامی همواره به صورت فزاینده هدف حملات بیگانه ستیزانه و ضد اسلامی در آلمان قرار می گیرند.

این روزنامه این خبر را با استناد به آمارهای اخیرا ارائه شده از طرف اداره فدرال پلیس جنایی آلمان منتشر کرده است. این آمارها نه تنها نشان می دهند که شمار این گونه حملات در آلمان افزایش پیدا کرده بلکه نشان گر این است که اکثر این حملات در ماه های اخیر در ایالت های قدیمی آلمان رخ داده است. این وضعیت به این مسئله مرتبط است که در شرق آلمان نسبت به غرب این کشور مسلمانان کم تری زندگی می کنند. از طرفی تنها تعداد کمی از این حوادث مانند حادثه اخیر بمب گذاری جلوی مسجدی در شهر درسدن آلمان عمومی می شود.

Picture shows a mosque in Dresden, Germany on September 27, 2016, one day after an improvised bomb destroyed the entrance - اسپوتنیک افغانستان
انفجار در نزدیکی مسجد و مرکز کنگرس شهر درسدن آلمان

در مجموع دولت آلمان در سه ماه ابتدایی سال جاری میلادی شش حمله با انگیزه های سیاسی به مساجد در آلمان را ثبت کرده است. البته این آمارها افزایش پیدا می کند.

پاسخ دولت آلمان به یک درخواست حزب چپ درباره جرائم اسلام ستیزانه و بیگانه ستیزانه در سه ماه دوم سال 2016 نشان می دهد که از اپریل تا جولای سال 2016 در مجموع 14 مورد جرائم با انگیزه های سیاسی که مساجد را هدف قرار داده اند وجود داشته است که از بین آن ها 9 مورد با انگیزه های راست افراطی انجام شده است و 3 مورد نیز توسط خارجیان از جمله طرفداران پ ک ک انجام شده است.

Sex slavery - اسپوتنیک افغانستان
بازار تن فروشی در آلمان

بر اساس داده های اداره فدرال پولیس جنایی آلمان از سال 2001 خشونت علیه مسلمانان در آلمان مرتبا افزایش می یابد. در سال 2010 اداره فدرال پولیس جنایی آلمان 23 حمله علیه مساجد را ثبت کرده، در سال 2014 ، 64 مورد، و در سال 2015 هم تعداد این گونه حملات به 75 مورد افزایش پیدا کرد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала