تیراندازی در یکی از مکاتب امریکا

© Fotolia / Les CunliffeПистолет на флаге США
Пистолет на флаге США - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقام‌های محلی چهارشنبه اعلام کردند یک نوجوان مسلح پس از قتل پدرش و پیش از دستگیری به یک مکتب ابتدایی در کارلینای جنوبی حمله کرد

به گزارش  پرس‌تی‌وی، پولیس شهر ال کاجون در ایالت کلیفرنیا روز چهارشنبه  اعلام کرد یک فرد سیاهپوست را که پس از خارج کردن سگرت الکترونیکی از جیبش آن را به سوی مأموران پولیس نشانه گرفته بود به ضرب گلوله کشته‌ است.

پولیس این فرد را الفرد اوکورا اولانگو 38 ساله از شهر ال کاجون در ایالت کلیفرنیا معرفی کرد. کشته شدن وی به برگزاری تظاهرات‌هایی در حومۀ سن دیه‌گو منجر شد که شرکت‌کنندگان در آنها انتشار ویدئوی این تیراندازی را خواستار شدند و خروجی یک آزادراه را مدتی مسدود کردند. آنها همچنین برگزاری یک تحقیق فدرال در این باره را خواستار شدند.

پلیس به انتشار اطلاعات اندکی دربارۀ این حادثه بسنده کرده و تنها تصویری از اولانگو منتشر کرده که در آن وی در مقابل 2 مأمور پولیس در محوطۀ یک پارکینگ دیده می‌شود و به گفتۀ پلیس «در حالت تیراندازی» قرار دارد.

یکی از مأموران پولیس که در این تیراندازی دست داشتند ریچارد گونسالوز با 21 سال سابقۀ کاری معرفی شده است. هویت مأمور دوم اعلام نشده‌است.

همچنین مقام‌های محلی چهارشنبه اعلام کردند یک نوجوان مسلح پس از قتل پدرش و پیش از دستگیری به یک مکتب ابتدایی در کارلینای جنوبی حمله کرد و 3 نفر را زخمی کرد.

مقام‌های محلی به خبرنگاران گفتند این نوجوان، که هویتش اعلام نشده، 2 دانش‌آموز پسر و یک معلم را در مکتب تاونویل در غرب این ایالت با اسلحۀ سبک زخمی کرد.

سروان گارلند میجر از دفتر کلانتر منطقه در این باره گفت: «تحقیقات در مراحل اولیه قرار دارد… این یک تحقیق بسیار آهسته، روشمند و دقیق خواهد بود.»

دفتر پزشکی قانونی منطقه اعلام کرد تحقیق دربارۀ قتل جفری دیویت آزبورن 47 ساله پدر این نوجوان که در حدود 3 کیلومتری این مدرسه زندگی می‌کرد، آغاز شده است.

دفترطبی قانونی منطقه افزود خانوادۀ قربانی اندکی پس از تیراندازی در این مکتب مرگ وی را گزارش کردند.

سروان میجر در ادامه گفت این نوجوان که بدون هیچ حادثه‌ای دستگیر شد، هیچ‌گونه انگیزۀ نژادپرستانه یا ارتباطی با تروریسم نداشته و هنوز مشخص نیست که آیا وی به بیماری روانی مبتلا است یا نه.

پلیس افزود این نوجوان در خانه درس می‌خوانده و هرگز به مدرسه نرفته‌است.

بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ در امریکا، سالانه بیش از 33 هزار نفر به ضرب گلوله در این کشور کشته می‌شوند.

دانشگاه شیکاگو نیز پیشتر در تحقیقاتی اعلام کرده بود به صورت متوسط روزانه 87 نفر در خشونت‌های ناشی از تیراندازی در امریکا کشته و 183 نفر زخمی می ‌شوند.

به گزارش روزنامۀ نیویارک دیلی، حدود 270 تا 300 میلیون سلاح گرم در امریکا موجود است، به این معنی که تقریباً به ازای هر نفر یک اسلحه در این کشور وجود دارد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала