ترامپ: دولت امریکا را به دروغگویی متهم و پرداخت پول به ایران را اشتباه دانست

© AFP 2022 / Jewel SamadКандидат в президенты США Дональд Трамп выступает в Чикаго
Кандидат в президенты США Дональд Трамп выступает в Чикаго - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نامزد جمهوری خواه انتخابات آینده امریکا، دولت این کشور را به دروغگویی در ماجرای پرداخت پول به ایران متهم کرد.

نامزد جمهوری خواه انتخابات آینده امریکا ، دولت این کشور را به دروغگویی در ماجرای پرداخت پول به ایران متهم و این مسئله را یک اشتباه توصیف کرد.

به گزارش آسوشیتد پرس، دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا، دولت این کشور را به دروغگویی در ماجرای پرداخت پول به ایران متهم کرد.

وی در اظهاراتی در پنسیلوانیا گفت:- "400 میلیون دالر پول نقد در ازای گروگان ها به ایران می رود و وی (اوباما) در این زمینه به دروغ گفت، که این مبلغ برای گروگان ها نبوده است، اما گروگان ها تنها زمانی توانستند ایران را ترک کنند که آن ها (ایرانی ها) این پول را دریافت کردند. این اشتباه بود". 
نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا در ادامه در اظهاراتی گفت:- "آن ها یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار پول نقد به یک کشور تروریستی یعنی ایران پرداخت کردند". 

ترامپ در بخش دیگری از اظهاراتش، ادعا کرد قصد دارد حمله هیلاری کلینتون به صنعت و ایالت پنسیلوانیا را که با هدف کسب سود شخصی نامزد دموکرات انجام می شود، متوقف کند.

وی تصریح کرد: همه می دانند که هیلاری کلینتون میلیون ها دالر را از طریق همین همکاری های جهانی و انتقال مشاغل شما به کشورهای دیگر بدست آورده است. به همین دلیل است که او-هیلاری کلینتون — با پیمان تجاری فاجعه بار ترنس- پسفیک (پیمان تجاری امریکا و اروپا) صد در صد موافق است.

نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا افزود:- "پیمان تجاری ترنس-پسفیک ویرانی اقتصادی را برای پنسیلوانیا به همراه خواهد داشت و کمپاین ما تنها شانس جلوگیری از آن و بسیاری چیزهای بد دیگر برای کشورمان —آمریکا- است".

ترامپ گفت:- "زمان عمل کردن مانند انسان های باهوش است. زمان آن فرا رسیده که نگذاریم کشورهایی مانند مکزیک فرصت های شغلی ما را بگیرند. ما مواد مخدر می گیریم و آن ها پول نقد بدست می آورند".

وی ادامه داد:- "ما می خواهیم یک مرز جنوبی بسیار بسیار قوی داشته باشیم و از سرازیر شدن مواد مخدر که جوانانمان و افراد زیاد دیگری را مسموم می کند، به کشورمان جلوگیری کنیم". 

نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا تأکید کرد:- "ما این دیوار (میان مکزیک و امریکا) را خواهیم ساخت و صدرصد هزینه ساخت آن را مکزیک پرداخت خواهد کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала