رئیس جمهور خواستار اتخاذ تدابیر امنیتی ویژه در ماه محرم شد

Telegram
با فرا رسیدن ماه محرم، رئیس‌جمهور افغانستان در دیدار با ارگان‌های امنیتی این کشور خواستار اتخاذ تدابیر امنیتی ویژه در این ماه شد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، محرم که نزدیک می‌شود، مسئله امنیت در مراسم‌های مذهبی این ماه در افغانستان یکی از نگرانی‌های عزاداران این کشور محسوب می‌شود.

در سال 1390 شمسی عزاداران حسینی اعم از شیعه و سنی  در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهر کابل هدف دو حمله انتحاری قرار گرفتند که براثر آن 65 نفر به شهادت رسید و 164 نفر دیگر زخمی شدند.

مسئولیت این حمله انتحاری را گروه افراطی پاکستانی موسوم به «لشکر جهنگوی» به عهده گرفته بود.

به همین منظور، جلسه‌ای برای آمادگی و اتخاذ تدابیر امنیتی در ماه محرم به ریاست اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان در ارگ برگزار شد.

ژنرال «قدم‌شاه شهیم» رئیس ستاد ارتش، وزارت دفاع ملی، «عبدالرحمان رحمان» معاون ارشد امنیتی وزارت کشور و «معصوم استانکزی» رئیس عمومی امنیت ملی در خصوص آمادگی‌های امنیتی برای برگزاری مراسم ماه محرم به اشرف غنی گزارش دادند.

اشرف غنی از وزارت‌خانه‌های حج و اوقاف، اطلاعات و فرهنگ، ارگان‌های امنیتی و شورای علما خواسته تا با هماهنگی در راستای برگزاری بهتر مراسم دهه محرم کار کنند.

تفاوتی که محرم امسال به سال‌های گذشته در افغانستان دارد این است که افراد مسلح حامی گروه تروریستی داعش نیز در کنار برخی گروه‌های مخالف حضور دارند.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала