جنبش روشنایی روز چهارشنبه در بروکسل تظاهرات برگزار می کند

© Photo / کسراجنبش روشنایی خواستار تحقیق بین‌المللی در مورد حادثه روزشنبه شد
جنبش روشنایی خواستار تحقیق بین‌المللی در مورد حادثه روزشنبه شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
قرار است تظاهرات بزرگ جنبش روشنایی به روز چهارشنبه هفته جاری درشهر بروکسل کشور بلجیم با صدای بیزاری از استبداد و تبعیض سیستماتیک راه اندازی شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، داود ناجی گفت، مخاطب معترضان در تظاهرات بروکسل، جامعه جهانی است، تا متحدانه و یک صدا فریاد میلیون ها انسان خسته از تبعیض سیستماتیک و فساد گسترده را با جامعه جهانی مطرح کنیم.
داوود ناجی یکتن از سران جنبش روشنایی، بر رویکرد های فریبکارانه حکومت اشاره کرد: در ظرف 24 ساعت پس از تعویق تظاهرات حکم تشکیل کمیسیون مشترک حکومت و شورای عالی مردمی از سوی رئیس جمهور ابلاغ شده، مذاکرات آغاز شود و حداکثر تا چهار هفته به پایان برسد. اما تا امروز که بیش از یک هفته از تعویق تظاهرات می گذرد، حکومت هنوز حاضر نشده است حکم تشکیل کمیسیون را امضا و ابلاغ کند.
ناجی افزود: بر اساس گفته های شماری وکلای مجلس نمایندگان شورای مردمی جنبش روشنایی خواهان قطع کمک های جهانی به مردم افغانستان است که این چنین شایعات جز کذب عظیم چیز دیگری بشمار نمی رود.
وی از مساعدت های جامعه جهانی اظهار قدردانی کرد و گفت: که این کمک ها باید برای ساختن زیربناها، رفع فقر و نابرابری در این کشور به مصرف برسند و مردم آگاه و عدالت خواه این سرزمین اجازه نخواهند داد که از این پس کمک های جامعه جهانی، برای تقویت تبعیض سیستماتیک و فساد گسترده هزینه شوند.
این کمک ها به گونه صحیح پیگری شود و در تمام ولایت افغانستان به گونه یکسان بدون هیچ نوع تبعیض به مصرف برسد.
در اخیر قابل ذکر است که امروز پیکر یکتن از تظاهرات کنندگان دوم اسد به میدان هوایی حامد کرزی ساعت سه بعد از ظهرآورده خواهد شد وفردا این اخرین پیکر به خاک خواهد سپرده شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала