بازداشت سه تروریست در قزاقستان به ظن عملیات تروریستی

Telegram
ماموران امنیتی قزاقستان اعضای یک هسته تروریستی را دستگیر کردند که براساس بازجویی های انجام شده قصد انجام عملیات در این کشور را داشتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کمیته امنیت ملی قزاقستان اعلام کرد: سه افراط گرا در شهر آلماآتی پایتخت سابق پیش از اینکه موفق شوند، برنامه ریزی اجرای عملیات تروریستی را عملی کنند، بازداشت شدند.
روزنامه روسی کامرسانت روز سه شنبه در این باره نوشت: از اعضای بازداشت شده این هسته عملیاتی اجزای بمب دست ساز همراه دستور ساخت، چگونگی انجام عملیات تروریستی و همچنین شماری نشریات و کتاب های تبلیغی افراط گرایی کشف شد.
در گزارش کمیته امنیت ملی قزاقستان به هویت و ملیت بازداشت شدگان و همچنین وابستگی گروهی آنان اشاره ای نشده است.
از حدود شش سال قبل که گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری به پشگامی آمریکا نیروهای افراط گرا و تروریست ها را از کشورهای مختلف برای تشکیل گروههای تروریستی و اعزام آنان به سوریه با هدف براندازی حکومت این کشور جذب کردند، تاکنون حدود پنج هزار نفر از 15 جمهوری شوروی از جمله 2700 روسی به ویژه چچنی به این گروهها در سوریه و عراق پیوسته اند.
بسیاری از این کشورها با هدف مقابله با تهدیدهای تروریستی، سیاست های امنیتی واحدی را در قالب همکاری های مرزی و اطلاعاتی و بازداشت تروریست های بازگشته از سوریه، عراق و لیبی را اجرا می کنند که تاکنون شماری از آنان پس از ورود بازداشت شده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала