فارن پالیسی: در افغانستان جنرال های امریکایی شکست خورده اند

© AFP 2022 / Jim WatsonКомандующий американскими войсками в Афганистане генерал Джон Кэмпбелл
Командующий американскими войсками в Афганистане генерал Джон Кэмпбелл - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت: جنرال‌های امریکا در افغانستان شکست خورده‌اند و این شکست یک شکست نظامی نیست، بلکه شکست در رهبری است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، فارن پالیسی در گزارشی نوشت: جنرال‌های امریکا در افغانستان شکست خورده اند و این شکست،‌یک شکست نظامی نیست، بلکه شکست در رهبری جنگ است.

این نشریه در ادامه نوشت: لحن صحبت‌های جنرال پترائوس و تغییر دکترین نظامی در افغانستان و عراق خیلی‌ها را به این باور رسانده است که ارتش امریکا در حال جرح و تعدیل در این دو جنگ است.

فارن پالیسی در ادامه افزود: جنرال پترائوس در رسانه‌های امریکا بعنوان افسانه و قهرمان شناخته می‌شود ولی هیچگاه بی‌تحرکی ارتش در رسانه‌ها بازتاب داده نمی‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است: با تجربه‌ای که از جنگ ویتنام ارتش داشت،‌بصورت چرخی نیروهای را در افغانستان تغییر می‌داد اما نقطه ضعف این استراتژی این است که نیروهای ضد تروریسم در افغانستان که باید درک عمیق‌تر و بهتری از مبارزه با تروریسم پیدا می‌کردند جابه جا شده و نیروهای جدید جایگزین آنها می‌شده است و در نتیجه عملکرد مطلوب را از این نیروها نمی توان انتظار داشت.

این نشریه امریکایی در ادامه تاکید می‌کند که همین موضوع باعث شده است که رهبران درک سطحی از موضوع افغانستان داشته و نتوانند جنگ در این کشور را مدیریت کنند، و این موضوع نشان از این دارد که جنرال‌های امریکا در افغانستان شکست خورده‌اند و این شکست در رهبری جنگ است.

فارن پالیسی در انتها خاطر نشان می‌سازد: این موضوع باعث شده است که اهمیتی به ماموریت مستشاری داده نشود و از آغاز ماموریت در افغانستان هرچند به مردم گفته می‌شود که ما بدنبال مشاوره به نظامیان افغانستان هستیم ولی در عمل ماموریت مستشاری در اولویت قرار ندارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала