خرید و فروش رای در کویت

© Fotolia / ElenaRپولدارترین‌ و پول خرج کن ترین کشور های دنیا
پولدارترین‌ و پول خرج کن ترین کشور های دنیا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بعضی از نامزدات پارلمان کویت، برای شکست رقبای انتخاباتی خود، رای شهروندان را به قیمت 2000 دالر میخرند.

برخی نامزدهای انتخابات پارلمان کویت، برای شکست رقبای انتخاباتی خود، مبالغ هنگفتی را به خرید آرا شهروندان اختصاص داده‌اند.

العالم، با پایان چهارمین روز ثبت نام برای نامزدی در انتخابات پارلمان کویت، در یکی از حوزه های انتخاباتی یک نامزد کویتی، مزایده خرید هر رای به مبلغ 2000 دالربرگزار شده است.

به نوشته سایت "وطن یغرد"، پیش بینی‌ها گویندگی از آن دارد که با شدت یافتن رقابت نامزدهای انتخابات پارلمانی کویت، خرید آرا در این دوره به بالاترین سطح برسد، این درحالی است که در انتخابات سال 2013 پارلمان کویت، سقف رقم خرید آرا از 1000 دالر بالاتر نرفت.

برخی کارشناسان معتقدند شروع زودهنگام خرید آرا از سوی نامزدهای انتخاباتی کویت در این مرحله، در کشمکش‌های سیاسی رقبا برای تصدی کرسی‌های پارلمانی ریشه دارد.

یکی از کارشناسان می گوید هرچند که فلسفه انتخابات، انتخاب افراد شایسته و نخبه است اما خرید و فروش آرای رای دهندگان، به سلطه ثروتمندان، یا چهره‌های سیاسی دارای دست‌رسی به اموال عمومی، بر پارلمان و رنگ باختن اصل انتخابات منجر می شود.

شیخ احمد حسین عضو کمیته شرعی وقف در کویت نیز با اشاره به این که براساس احکام شریعت اسلامی، خرید و فروش آرا، حرام و جرم است، رای دهندگان را به انتخاب افراد مفید و صالح فرا خواند    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала