پایگاه مخفی هتلر در قطب شمال پیدا شد

© AFP 2022 / France Presse VoirАдольф Гитлер
Адольф Гитлер - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان روسی توانسته‌اند یک پایگاه مخفی حزب نازی را در قطب شمال شناسایی کنند که به دستور مسقیم آدولف هتلر، رهبر آلمان نازی ساخته شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به استناد از زی‌نیوز، این پایگاه به نام " شکارچی گنج" که در جزیره الکساندرا در دایره قطبی قرار دارد، در سال 1942 و پس از حمله آلمان به روسیه ساخته شد.

 

این ایستگاه که قرار بوده به کار شناسایی آب‌وهوا بپردازد، از سال 1943 مورد استفاده بود اما سال بعد کنار گذاشته شد. گزارش‌هایی وجود دارد که با کم شدن تدارکات در این پایگاه، به کارکنان آن به زور گوشت خام یک خرس قطبی آلوده به کرمهای گِرد خورانده شده بود که منجر به انتشار بیماری در منطقه شد. برخی از این داستان به عنوان افسانه جنگی یاد می‌کنند.

 

در چندین دهه گذشته محل این پایگاه نامعلوم مانده بود اما 72 سال بعد، محققان در زمان بررسی این جزیره دورافتاده موفق به کشف آن شدند. آن‌ها توانستند بیش از 500 یادگار از جمله قوطی‌های بنزین دور انداخته شده، خرابه‌های انبارها و دسته‌ای از اسناد کاغذی را پیدا کنند که به خوبی در آب‌وهوای منجمد قطبی حفظ شده بودند.

 

محققان همچنین توانستند فشنگ‌ها و لوازم شخصی مانند کفش کارکنان پایگاه را پیدا کنند که بسیاری از آن‌ها دارای نماد نازی‌ها که همان صلیب شکسته است، بودند. این یادگارها به زودی به روسیه انتقال داده خواهد شد تا پس از بررسی، در معرض دید عموم قرار داده شود.

 

ایوگنی ارمولوف، محقق ارشد پارک ملی قطب شمال روسیه اظهار کرد: ما اکنون می‌توانیم بطور علمی به این داده‌ها وارد شده و با توجه به شواهد، ایده‌های عملیاتی ارتش آلمان در منطقه قطبی را در زمان جنگ جهانی دوم آشکار کنیم.

 

نام این پایگاه باعث شده تا برخی به این گمان بیفتند که ماموریت مخفی دیگری در آن در حال انجام بوده است. برخی بر این ظن هستند که این پایگاه احتمالا در حال تحقیق بر روی آثار باستانی بوده که به باور موسسه انسان‌شناسی آننربه، دارای قدرت‌های فوق‌طبیعی بودند.

 

آننربه یک موسسه در زمان آلمان نازی بود که در زمینه باستان شناسی و تاریخ فرهنگی نژاد آریایی تحقیق می‌کرد. این موسسه تجربیات و آزمایشاتی را به منظور کشف شواهدی از برتر بودن جمعیت اساطیری اروپای شمالی و فرمان‌روایی آن‌ها بر جهان انجام می‌داد.

 

پیش از این، به پایگاه شکارچی گنج تنها در منابع کتبی اشاره شده بود.

 

 

جزیره الکساندرا سال‌ها یک منطقه مورد مناقشه بود اما اکنون بخشی از فدراسیون روسیه است و این کشور قصد دارد یک پایگاه نظامی دایمی در آن بسازد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала