بریت بارت: در ارتش افغانستان 16 درصد نفوذی طالبان وجود دارد

© Sputnik / Zuhal Sarhadافغانستان نظاامی
افغانستان نظاامی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وبگاه خبری، تحلیلی «بریت بارت» در گزارشی نوشت: 16 درصد ارتش افغانستان نفوذی طالبان بوده و این باعث شده که امسال 9 شهروند امریکایی توسط این نفوذی‌ها کشته شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سیگار در آخرین گزارش سه ماهه خود به کنگره امریکا اعلام کرد: در سال جاری میلادی 9 شهروند غیرنظامی و نظامی امریکا در حملات نیروهای ارتش در افغانستان کشته شده و نزدیک به بیست تن دیگر مجروح شدند.

بریت‌بار نوشت: در این گزارش از کشته شدن 395 سرباز افغانستان نیز یاد شده که در 22 ماه گذشته در این گونه حمله‌ها کشته و 195 تن دیگر زخمی شدند.

سیگار نوشت: طالبان در ارتش افغانستان نفوذ دارند و این گونه حمله‌ها توسط افراد نفوذی این گروه انجام می‌شود. بر اساس این گزارش، در سال جاری 44 حمله خودی بر نیروهای امنیتی و دفاع افغانستان صورت گرفته که درآن 120 نظامی افغانستانی کشته و 170 تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

9  امریکایی در سال جاری امسال کشته شدند

سال 2015 نیز 101 حمله از این گونه حملات بر سربازان افغانستان انجام شده که در آن، 257 تن کشته و 125 تن زخمی شده اند.

سربازان امریکایی و شهروندان غیرنظامی این کشور نیز از قربانیان دیگری این گونه حمله هستند.

چنانچه از جون سال جاری تاکنون 9 سرباز و شهروند غیرنظامی این کشور درحملات خودی ها ارتش افغانستان کشته و هفده تن دیگر زخمی شدند.

سیگار این گونه حمله‌ها را به عوامل نفوذی طالبان که به شدت در صفوف ارتش و نیروهای دفاعی افغانستان رخنه کرده، مرتبط دادند.

نفوذی‌ها طالبان در ارتش افغانستان نفوذ کردند

اداره بازرس ویژه‌ امریکا در امور بازسازی افغانستان افزود:- "بررسی‌هایی  که از روند استخدام در ارتش صورت گرفت نشان می‌دهد که در دسمبر سال گذشته 21 درصد و در ماه مارچ 2016، 19 درصد از این افراد با عناصر ضددولتی چون طالبان تماس داشته‌اند و احتمالاً 16 درصد از استخدام شدگان ارتش توسط عناصر ضددولتی در صفوف ارتش فغانستان راه یافته‌اند".    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала