ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

افزایش قتل اشخاص بیگناه توسط پولیس امریکا

© REUTERS / Stephanie Keith Полиция на месте убийства имама в Нью-Йорке
Полиция на месте убийства имама в Нью-Йорке - اسپوتنیک افغانستان
پولیس آمریکا در 2سال اخیر 86 نفر را به اشتباه کشته است!

پولیس آمریکا، حمل اشیای شبیه به اسلحه را از سوی مردم، یک چالش مهم ارزیابی می‌کند.

العالم: روزنامه واشنگتن‌پست در مطلبی نوشت: مقامات پولیس آمریکا در ایالت‌های مختلف معتقدند با چالش مهمی روبرو هستند که به دلیل حمل اشیایی بسیار شبیه به تفنگ ساچمه‌ای، سلاح‌های اسباب‌بازی و اسلحه‌های بدلی از سوی مردم ایجاد شده است. برخورد حاملان این اشیا با پولیس در 2 سال گذشته، مرگ 86 نفر را به دنبال داشته است. پولیس آمریکا در سال 2016 تا کنون 43 نفر را به ظن تلاش برای استفاده از سلاح، به اشتباه به قتل رسانده است.

تحقیقات که بازار سلاح‌های اسباب‌بازی و بدل‌های شبیه به اصلِ آمریکا را مطالعه می‌کنند می‌گویند که روز به روزعلاقمندان این کالا‌ها افزایش میابد.

به گفته مقامات پولیس، راه مناسبی برای تشخیص سلاح‌های اصل از بدل وجود ندارد. تلاش‌ها برای جلوگیری از تولید این سلاح‌های بدل با شکست مواجه شده است. مخالفت گروه‌های طرفدار حمل سلاح — به خصوص «انجمن ملی اسلحه» — یکی از مهمترین دلایل ناکامی در این حوزه محسوب می‌شود.

کنگره آمریکا 25 سال پیش کوشید برای مقابله با شلیک به افرادی که سلاح‌های بدل حمل می‌کنند، قوانینی تصویب کند. این موضوع در سال 2014 و زمانی دوباره جنجال‌آفرین شد که پولیس «کلیولند» یک نوجوان 12 ساله را به قتل رساند. او در پارکی در حال بازی کردن با یک تفنگ اسباب‌بازی بود. پولیس مدعی شد تنها به یک تماس تیلفونی در خصوص تهدید یک مرد در برابر یک مرکز تفریحی پاسخ داده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала