ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

گشایش دومین نمایشگاه تولیدات و دست آوردهای طبی در کابل

© AP Photo / Khalil HamraIn this Monday, Sept. 7, 2015 photo, a 3D printed stethoscope, left, is seen next to a traditional medical stethoscope in Gaza City.
In this Monday, Sept. 7, 2015 photo, a 3D printed stethoscope, left, is seen next to a traditional medical stethoscope in Gaza City. - اسپوتنیک افغانستان
دومین نمایشگاه طبی امروز دو شنبه با حضور مقامات دولتی، مسئولان شرکتهای اشتراک کننده و رسانه های پشتیبان، متخصصان علوم طبی و اقشار مختلف مردم در کابل گشایش شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر گزاری آوا، عزیزالله  بارکزی دبیر مرکز نمایشگاه های افغانستان، هدف از راه اندازی این نمایشگاه را پشتیبانی از اقتصاد کشور، معرفی دست آورد ها و فر آورده های طبی عنوان کرد.
او، همچنان گفت: مرکز نمایشگاه های افغانستان همواره با راه اندازی نمایشگاه ها از سکتورهای دولتی و خصوصی پشتیبانی نموده و تلاش کرده است تا روزنه های مثمری که هنوز در افغانستان دیده نشده است به روی مردم باز کند.
بارکزی اظهار داشت: در دومین نمایشگاه طبی افغانستان، بیش از هفتاد شرکت توریدی و تولیدی تجهیزات طبی و محصولات بهداشتی، داروسازی، شفاخانه، کلنیک، لابراتوار تشخیصی و رسانه های پشتیبانی کننده اشتراک کرده و بیش از هفتاد و پنج غرفه با محتویات گوناگون ایجاد شده است.
دبیر مرکز این نمایشگاه، برگزاری این نوع نمایشگاه را یک گام بی بدیل در عرصه طبابت خواند و تاکید کرد که باید تمام مردم از آن پشتیبانی کنند، زیرا افتخار آن به تمام مردم افغانستان بر می گردد.
او همچنان افزود: در این نمایشگاه، انواع ماشین های طبی، ادویه جات و سایر امکانات صحی به نمایش گذاشته شده است.
بارکزی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد که در این نمایشگاه شرکتهای اشتراک کرده اند که در بخشهای ارتوپدی امکانات و ادویه جات مربوط به این بخش، دست آوردهای بزرگی داشته اند.
به گفته او، شرکتهای بخش ارتوپدی دست آورد های بی نظیری خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است که از آن جمله میتوان از پاهای مصنوعی نام برد که افراد معلول می توانند حتی با آن دویش کرده و وزنه برداری نماید.
آقای بارکزی همچنان افزود: تا زمان ادامه ی این نمایشگاه اشتراک کنندگان به صورت رایگان در بخشهای مختلف معاینه میشوند.
عبد الوهاب عابد؛ رئیس دفتر داکتر عبد الله عبد الله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی، برگزاری نمایشگاه طبی را در افغانستان گام مهم و اقدام حائز اهمیت خوانده از سکتورهای خصوصی خواست تا از هیج نوع پشتیبانی مادی و معنوی دراین زمینه دریغ نکنند.
وی، با ابراز اینکه افغانستان در بخش طب درحال پیشرفت است، افزود: امروز بسیاری از بیماریهای که پیش از این درکشور قابل تداوی نبود تداوی می شوند و نیاز به خارج نیست.
به گفته او، هرچند عده ای زیادی از شهروندان هنوز هم به امکانات معیاری صحی دست رسی ندارند، اما وضعیت نسبت به گذشته به مراتب بهبود یافته است.
محمد عارف حافظ رئیس سازمان پشتیبانی از سرمایه گذاران نیز گفت: اصناف مختلفی که از این نمایشگاه به خصوص سرمایه گذاران پشتیبانی کرده اند قابل تقدیر است.
او، سرمایه داری و سرمایه گذاران را هسته وجود و ستون فقرات یک کشور خواند و گفت: خداوند در قرآن کریم نیز از سرمایه گذاران و بازرگانان به نیکی یاد کرده و آنان را به مردانی تشبیه می کند که در ضمن تجارت خدا را نیز فراموش نمی کنند.
وی با ابراز اینکه افغانستان در حال حاضر ضرورت به پشتیبانی از سرمایه گذاری دارد، افزود: از نگهداری سرمایه در داخل کشور و رونق دادن تجارت به صورت جدی باید پشتیبانی صورت بگیرد، زیرا پیشرفتهای طبی نیز پیوند مستقیم با چگونگی سرمایه گذاری دارد.
لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا روز پنج شنبه هفته جاری، از ساعت ۹ الی ۶ شام به روی بازدیدکنندگان باز می باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала