ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

موفق ترین واحد پول در سال2016 کدام است؟

© AFP 2021 / George FreyBitcoin
Bitcoin - اسپوتنیک افغانستان
معتبرترین و مشهورترین واحد پول مجازی جهان،‌بیت‌کوین با عبور از مرز ارزش هزار دالر به موفق‌ترین واحد پول جهان در سال 2016 تبدیل شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تابناک، ساينس الرت گزارش می دهد، که بيت‌كوين به سرعت درحال نزديك‌شدن به ارزش 1163 دالري است كه در سال 2013 به آن دست يافته‌بود و درحال حاضر ارزش آن به 1027 دالر رسيده‌است.
باوجود اينكه اين موفقيت بزرگ كه انتظار مي‌رود ادامه داشته باشد، بيت‌كوين را به گزينه‌اي جذاب براي سرمايه‌گذاران تبديل كرده‌است،‌اما برخي از آنها از تاريخچه پرنوسان ارزش اين واحد پول مجازي نگرانند.
در سال 2013 ارزش اين واحد پولي كه مبناي آن نقل و انتقالات كدگذاري شده مالي فرد به فرد ميان كاربران است، در عرض دو ماه 10 برابر افزايش پيدا كرد به همان سرعت نيز ارزش خود را از دست داد و در اوايل سال 2015 به كمتر از 200 دالر رسيد اما باري ديگر مسير صعود را در پيش گرفت.
در ماه‌هاي اخير بيت‌كوين به ثبات بيشتري دست يافته‌است و مفسران مي‌گويند موفقيت اين واحد پولي در سال 2016 مي‌تواند نتيجه كاهش ارزش يوآن چين باشد، واحد پولي كه سال گذشته با افت هفت درصدي مواجه شد.
برخلاف واحد‌هاي پولي سنتي مانند دالر امريكا كه توسط بانك مركزي اين كشور چاپ مي‌شود، بيت‌كوين كاملا غيرمتمركز و رها از مرز كشورها است و همين موضوع نقل و انتقال آن را ميان كشورها آسانتر ساخته است.
البته اين ويژگي زواياي منفي نيز دارد زيرا در شبكه‌هاي تاريك از اين واحد پولي براي پرداخت هزينه فعاليت‌ها و محصولات غيرقانوني از جمله خريد و فروش مواد مخدر و اسلحه نيز استفاده مي‌شود.
اما با وجود اين جنبه‌هاي متناقض و فراز و فرود‌هاي ارزش بيت‌كوين، موفقيت قدرتمند اين واحد پولي در سال 2016 نشان داد ميزان تقاضا براي آن بسيار بالا است.
درحال حاضر از اين واحد پولي مي‌توان براي پرداخت در بازي‌هاي آنلاين،‌خريد تکت هواپيماي شركت‌هاي بزرگ هوايي و حتي خريد قهوه از فروشگاه استارباكس استفاده كرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала