ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طالبان در عواید گمرک فراه سهم دارند

© AFP 2021 / Noorullah Shirzadaطالبان در عواید گمرک فراه سهم دارند
طالبان در عواید گمرک فراه سهم دارند - اسپوتنیک افغانستان
یافته‌های هیات اعزامی کمیسیون امور عدلی و قضایی مجلس نمایندگان به ولایت فراه نشان می‌دهد که مسوولان گمرک ولایت فراه در مشوره با والی این ولایت به طور ماهوار از عواید گمرک به طالبان سهم می‌دهند.

به‌گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری آوا، محمد سرور عثمانی فراهی، نماینده مردم فراه و عضو هیات این کمیسیون امروز هنگام ارایه گزارش در جلسه عمومی گفت: بنابر گفته‌های تاجران و مردم، معاون گمرگ در تبانی با کمیشن‌کاران و مشوره با والی فراه ماهوار به طالبان از عواید گمرگ شیخ ابو نصر فراهی سهم می‌دهند.
آقای فراهی تاکید کرد که دادن پول از عواید گمرک به طالبان بسیار خطرناک است و معنی تمویل مالی طالبان علیه مردم و دولت است.
او از نهادهای امنیتی خواست تا هرچه زودتر این موضوع را بررسی کرده و در صورت اثبات این قضیه، مسوولان گمرک و والی فراه را به منظور تعقیب عدلی به دادستانی معرفی کنند.
این عضو مجلس همچنان از هیات اداری خواست تا یافته های هیات اعزامی را به دادستانی بفرستد. وی تاکید کرد که اگر این کار صورت نگیرد، او شخصا اقامه دعوا خواهد کرد.
فراهی اضافه کرد: به خدا تعهد کرده ام که جنایات در گمرک‌ها را به جهانیان افشا می‌کند اگر ترور هم شوم.
یافته های هیات اعزامی همچنان حاکی از فساد گسترده در گمرک شیخ ابو نصر فراهی است. براساس گفته های آقای فراهی، شماری از تانکرهای تیل بدون محصول گمرکی وارد کشور می‌شود.
وی محمد آصف ننگ، والی فراه را متهم کرد و گفت که همه این فساد توسط حلقه‌ی مافیایی که در راس آن والی فراه قرار دارد، صورت می‌گیرد.
در همین حال، سخنگوی والی فراه اتهام وارده از سوی این نمایندگان را کاملا رد می‌کند.
ناصر مهری سخنگوی والی فراه در صحبت با خبرگزاری آوا، گفت: این تنها ابراز نظر شخصی وکلا است. ما چین موضوعاتی را از اساس کاملا رد می‌کنیم.
آقای مهری تاکید کرد که بر عکس نسبت به گذشته اصلاحات زیادی در گمرکات این ولایت به میان آمده است.    

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала