ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سطحی فکر کردن مقامات واشنگتن در مورد افغانستان دلیل ناکامی جنگ امریکا در این کشور است

© REUTERS / Omar Sobhaniسطحی فکر کردن مقامات واشنگتن در مورد افغانستان دلیل ناکامی جنگ امریکا در این کشور است
سطحی فکر کردن مقامات واشنگتن در مورد افغانستان دلیل ناکامی جنگ امریکا در این کشور است - اسپوتنیک افغانستان
مشاور سابق پولیس و فرمانده مرزی امریکا در افغانستان اعلام کرد که یکی از عوامل بزرگ ناکامی امریکا در جنگ افغانستان تشخیص نادرست و تفکر سطحی از این کشور بوده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از تسنیم، دگرمن «جیسون دمپسی» دستیار ویژه رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا و از فرماندهان سابق این کشور در افغانستان گفت که جنرالهای کشورش درباره افغانستان سطحی فکر کردند.
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در سال جدید میلادی و با آغاز کار دولت جدید امریکا، بحث‌ها درباره ناکامی این کشور در افغانستان گرمتر شده است.
جیسون دمپسی اظهارداشت که تشخیص نادرست از افغانستان و نداشتن برنامه مدون از عوامل مهم ناکامی جنگ امریکا در این کشور است.
وی تصریح کرد که جنرال‌های امریکایی توانایی طراحی و اجرای سیاست‌های درست را ندارند اما بخوبی می‌دانند که چگونه افغان‌ها را مسئول ناکامی قلمداد کنند. مقام نظامی امریکایی ادامه داد که سیاستگذاری ما درباره جنگ هنوز هم روشن نیست.
مشاور سابق پولیس مرزی در افغانستان در مطلبی در «فارین پالیسی» نوشت که دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید امریکا باید از مشاوران و مقامات ارشد ارتش این کشور درباره تقویت طالبان و ادامه جنگ آنها توضیح بخواهد.
وی تاکید کرد که هنوز کسی از مقامات دولتی و نظامی امریکا توضیح نخواسته است که چگونه طالبان با کمترین امکانات پیشرفت کرده‌اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала