ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مجلس سنای افغانستان خواستار محاکمه عبدالحکیم مجاهد شد

© AP Photo / Rahmat Gulپارلمان افغانستان
پارلمان افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
مجلس سنا افغانستان در پی اظهارات اخیر عبدالحکیم مجاهد عضو شورای عالی صلح افغانستان در مورد طالبان، می گوید که او باید محاکمه شود.

به گزارش  اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جمهور، فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس سنای افغانستان می گوید، که عبدالحکیم مجاهد عضو شورای عالی صلح از آزادی بیان و امکانات دولتی سوء استفاده کرده و "جایش در زندان می باشد".
آقای مسلم یار در پی انتقادهای تند اعضای مجلس سنا نسبت به اظهارات اخیر آقای مجاهد افزود، طالبان تشنه خون مردم افغانستان است و پشتیبانی از این گروه ظلم و تعدی در حق شهدای مردم افغانستان است که در حملات هراس افگنانه این گروه جان داده اند.

شورای عالی صلح خواستار تحقیق در باره اظهارات عبدالحکیم مجاهد شد - اسپوتنیک افغانستان
شورای عالی صلح خواستار تحقیق در باره اظهارات عبدالحکیم مجاهد شد

به گفته او:- "هرکسی که با استفاده از امکانات دولتی به هر نحوی که از طالبان حمایت می کنند باید مورد باز پرس قرار گرفته و محاکمه شود".
سناتوران بر این باور هستند، که همانند عبدالحکیم مجاهد افرادی در داخل نظام هستند که از طالبان پشتیبانی کرده و برای انجام حملات هراس افگنانه این گروه زمینه فراهم می کنند.
آنان تاکید ورزیدند که این گونه افراد باید شناسایی شده و به پنجه قانون سپرده شوند.
عبدالحکیم مجاهد عضو شورای عالی صلح دو روز پیش طالبان را فرشته گان صلح خوانده بود و از عملکرد استاد ربانی رییس پیشین این شورا و احمدشاه مسعود فرمانده سابق جهادی به تندی انتقاد کرد.
اظهارات وی واکنش های زیادی را در کشور بر انگیخت و در تازه ترین مورد ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی گفته است که آقای مجاهد از عضویت شورای عالی صلح برکنار شده است.

واکنش عطا محمد نور در پیوند به گفته‌های عضو شورای عالی صلح - اسپوتنیک افغانستان
واکنش عطا محمد نور در پیوند به گفته‌های عضو شورای عالی صلح

مجیب الرحمان رحیمی سخنگوی ریاست اجرایی در همین مورد گفته است که بر اساس فیصله رهبران حکومت وحدت ملی به دلیل اظهارات غیر مسئولانه اش از وظیفه در شورای عالی صلح سبک دوش شده است.
ریاست جمهوری نیز طی اعلامیه ای شدید الحن بدون ذکر نامی گفته است، که به هیچ کسی اجازه نمی دهد تا قاتلان زنان و کودکان افغانستان را فرشته گان صلح بخوانند.
عطا محمد نور والی بلخ نیز گفته است، که آقای مجاهد در پی این اظهاراتش باید بازداشت و محاکمه شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала