ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در تایلند سیل برای مردم طلا به ارمغان آورد

© REUTERS / Erik De CastroLocal miners collect small rocks, as they mine for gold, from the waters that come from the mountains a day after Typhoon Haima struck Benguet province in northern Philippines, October 21, 2016
Local miners collect small rocks, as they mine for gold, from the waters that come from the mountains a day after Typhoon Haima struck Benguet province in northern Philippines, October 21, 2016 - اسپوتنیک افغانستان
سیل اخیر در جنوب تایلند اگر چه حدود 50 کشته به همراه داشت، اما باعث بالا آمدن طلاهای کف یک آبراه شد و مردم محلی برای یافتن طلا به سمت این آبراه هجوم بردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، آبراهی در منطقه 'بنگ شافان' که مدت طولانی مرکز جذب جویندگان طلا بود، پس از سیل هفته گذشته که طلاهای رودخانه جابجا شدند بار دیگر مردم را جذب کرده تا در این بخش فعالیت خود را آغاز کنند.

Gold manufacturing in Yekaterinburg, Russia - اسپوتنیک افغانستان
چگونگی تبدیل آب به طلا توسط زلزله

به نوشته روز چهارشنبه تارنمای روزنامه 'بانکوک پست'، 'تامبون رون تونگ' در بخش جنوبی استان 'پراچواپ خیری خان' تایلند در گذشته منبعی برای جویندگان طلا بوده و اکنون به یک منبع خوب درآمد برای مردم محلی تبدیل شده است.
مردم محلی اعتقاد دارند سیل اخیر باعث رنج مردم شده و اکنون این منبع طلا برای افرادی است که از بدبختی درپی سیل رنج می برند.
گفته می شود طلا در طول پنج کیلومتر آبراه و این کانال که خلوص و کیفیت این طلا در منطقه مشهور است، پیدا شده است.
پیداکردن طلا طی سال های اخیر در این کانال ها و منطقه بسیار سخت و دشوار شده بود و بسیاری از کارگران جستجوی طلا فعالیت خود را رها کرده و به دنبال کارهای دیگر رفته بودند.

Добыча золота в Иркутской области - اسپوتنیک افغانستان
در روسیه یاد گرفته اند که از زغال طلا بگیرند

براساس این گزارش، اما پس از فروکش کردن سیل به طور ناگهانی طلای بیشتری در بستر آبراه 'کلانگ' کشف شد و بسیاری از مردمطلاهایی به ارزش بین سه هزار تا 40 هزار بات (85 تا بیش از یکهزار و 100 دالر) در روز کشف کرده اند.
این خبر به سرعت در منطقه جنوب تایلند پخش شده است و روستاییان تلاش دارند بخت و اقبال خود را در اطراف این آبراه آزمایش کنند. گردشگران کنجکاو نیز به آنها ملحق شده اند تا چگونگی یافتن طلا را تجربه کنند و امیدوار به کشف مقداری طلا هستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала